Nowa siedziba szkoły drzewnej ma być gotowa w terminieNowa siedziba szkoły drzewnej będzie gotowa w terminie – informuje Mirosław Dziedzicki, dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko. To obiekt, którego szacunkowa wartość opiewa na ponad 60 mln zł

Trwa porządkowanie terenu pod budowę nowej siedziby szkoły drzewnej. Mowa o obiekcie, który ma powstać w Garbatce-Letnisko na ok. 3 ha działce. Jak informuje Mirosław Dziedzicki, dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego – termin oddania inwestycji do użytku nie jest zagrożony, bo prace idą zgodnie z planem. Nowa siedziba ma być gotowa w przyszłym roku.

Nowy obiekt szkolny będzie składał się z czterech części – oświatowej, warsztatowej, hali sportowej oraz internatu. To inwestycja szacowana na ponad 60 mln zł. Nadzór nad przedsięwzięciem prowadzi samorząd wojewódzka mazowieckiego, który współfinansuje budowę – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisko to jedyna tego typu placówka w Polsce. Szkoła kształci w takich zawodach jak m.in. stolarz, tapicer, kaletnik czy technik renowacji architektury.

Komentarze