Nowa wystawa w „Resursie” – malarstwo Elżbiety BiałaszekGaleria „Resursa” zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Elżbiety Białaszek. Wernisaż odbędzie się 15 marca (piątek) o godz. 18.00. – Wystawa jest przykładem malarstwa bardzo osobistego, osadzonego pomiędzy sztuką romantyczną, fantastyczną a ilustracją książkową – opisuje Maciej Zwierzyński z Działu Promocji OKiSz „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

Elżbieta Białaszek ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w Pracowni Malarstwa i Pracowni Tkaniny Unikatowej otrzymała w 1975 r. Projektowała i wykonywała tkaniny artystyczne, zajmowała się także scenografią teatralną, lecz to właśnie malarstwo sztalugowe jest tą dyscypliną sztuki, w której wyraża się najpełniej. Ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny, wystawy indywidualne w kraju i za granicą m.in. we Fryburgu, Moskwie, Wiedniu i Warszawie oraz udział w wielu wystawach zbiorowych. Artystka od lat uczestniczy w plenerach malarskich i wystawach poplenerowych.

– Wystawa jest przykładem malarstwa bardzo osobistego, osadzonego pomiędzy sztuką romantyczną, fantastyczną, a ilustracją książkową. Można odnieść wrażenie, że autorka zainspirowana wspomnieniami, odwołuje się w swoich pracach do dzieciństwa, jej krainy szczęśliwości. Snuje swoją malarską opowieść za pomocą oryginalnych, fantazyjnych form i wyszukanych kolorów, które w sposób nieoczywisty oddziałują na widza – opisuje Maciej Zwierzyński z „Resursy”.

Wystawę malarstwa Elżbiety Białaszek można zwiedzać do 8 kwietnia br. Wstęp wolny.

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE