Nowe punkty poboru wymazów w RadomiuSą nowe punkty poboru wymazów w kierunku COVID-19. Dwa tradycyjne uruchomiono w przychodniach: przy ulicy Prażmowskiego 33a i ulicy Królewskiej 15a. Kolejny ruszył przy ulicy Lubelskiej 150. To punkt zorganizowany przez Wojska Obrony Terytorialnej. Działa on na zasadzie „drive thru”

Dwa tradycyjne i jeden „drive-thru” – w Radomiu uruchomiono kolejne punkty poboru materiału do badań na obecność koronawirusa. Nowe, standardowe działają już w radomskich placówkach służby zdrowia – przy ulicy Prażmowskiego 33a i Królewskiej 15a. Punkt poboru wymazów, z którego będzie można skorzystać bez wychodzenia z samochodu ruszył przy ulicy Lubelskiej. Został on zorganizowany przez terytorialsów na terenie Wojskowego Ośrodka Sportowego – mówi wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Nowe punkty poboru materiału do badań na obecność koronawirusa utworzono w naszym mieście, by odciążyć Mazowiecki Szpital Specjalistyczny. Tam w Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej uruchomiono pierwszy w Radomiu punkt poboru wymazów, który jeszcze we wtorek musiał zabezpieczyć cały region. Działa on nadal 4 i pół godziny dziennie. Ten wojskowy ma być czynny dłużej – dodaje Skurkiewicz jednocześnie zapowiadając, że terytorialsi planują przejąć wszystkie punkty poboru w kraju.

Wszystkie 4 działające w Radomiu punkty wymazowe pobierają materiał do badań bezpłatnie. Mogą z nich korzystać pacjenci, którzy otrzymali skierowanie z Sanepidu lub przychodni.

Wśród mieszkańców naszego regionu zdiagnozowano do tej pory koronawiursa u 2511 mieszkańców. W ciągu ostatniej doby przybyło ich 98.

Komentarze