Sprawa dziecka w pralce nadal bez wyrokuRozprawa się nie odbyła, bo jeden z sędziów jest w izolacji – sprawa małoletniego Kacpra zamkniętego w pralce wciąż bez finału

Nadal nie ma wyroku w sprawie małoletniego Kacpra. Chodzi o wówczas dwuletniego chłopca, którego w sierpniu 2018 roku dwóch mężczyzn zamknęło w pralce. Na ostatniej rozprawie apelacyjnej w Radomiu dwa tygodnie temu Sąd zapoznał się z nowym materiałem dowodowym, a dziś miał wydać wyrok dla sprawców: Tomasza K. i Adama B. Do czwartkowej rozprawy jednak nie doszło, bo jeden z sędziów orzekających w tej sprawie ma podejrzenie zakażenia koronawirusem i został objęty izolacją – informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło dwa lata temu w Radomiu. Sprawa wyszła na jaw, kiedy do internetu trafił filmik z tego zdarzenia. Widać na nim, jak zamknięte dziecko płacze i próbuje uwolnić się z pralki. Sprawcy: Tomasz K. – partner matki chłopca oraz jego kolega Adam B. usłyszeli zarzut znęcania się nad chłopcem. Za ten czyn grozi kara do 5 lat więzienia.

W najbliższym czasie zostanie wyznaczony nowy termin rozprawy apelacyjnej w sprawie małoletniego Kacpra.

Komentarze