Nowe wystawy w „Elektrowni” i powrót „Koksownika”Plany Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej na grudzień i 2022 rok

24 listopada odbyła się konferencja prasowa w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” . Na zakończenie roku 12 grudnia otwarta zostanie wystawa Wojciecha Stana- wirtuoza radomskiej fotografii. Tytuł ekspozycji brzmi: „Wojciech Stan. 70 lat z fotografią”. Kuratorem jest Marcin Kucewicz.

Na tarasie „Elektrowni” Od 10 grudnia będzie dostępna instalacja artystyczna ”Granica”, przedstawiająca rzeźby Marioli Wawrzusiak – Borcz, wystawę artystki będzie można oglądać bezpłatnie. -Nowy rok rozpocznie wystawa Poli Dwurnik -mówi Włodzimierz Pujanek, dyrektor „Elektrowni”:

W nowym roku będziemy mogli m.in. zobaczyć wystawę Basi Bańdy-artystki sztuk wizualnych, projekt Galerii XX1, która obchodzi swoje dwudziestoleci działalności – wydarzeniu będą towarzyszyć m.in. koncerty, filmy i performance. W październiku zobaczymy pracę dwójki artystów z Radomia -Longin Pieńkowski z Grupy M5, oraz Ewa Banaszczyk.

A w grudniu wraca XIV edycja „Koksownika”!

od 4 do 13 grudnia Zimowy Przegląd Filmowy Koksownik. W Dyskusyjnym Klubie Filmowym pojawi się cykl „Wspomnienia z PRL – u”, o szczegółach mówi Leszek Sikora, specjalista ds. kinematografii Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej:

Pierwsza produkcja, która zostanie zaprezentowana 4 grudnia to film dokumentalny „1970” w reżyserii Tomasza Wolskiego. Opowiada protestów i strajków robotniczych, które miały miejsce na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku, pokazaną z perspektywy komunistycznych oprawców.

Komentarze