Nowe życie Placu Jagiellońskiego. Wyraź swoją opinię!We wtorek odbędzie się otwarte spotkanie z mieszkańcami poświęcone koncepcji remontu Placu Jagiellońskiego. W planach jest wymiana nawierzchni, uporządkowanie zieleni, a także utworzenie przejścia dla pieszych między placem a Galerią Słoneczną.

Koncepcja przebudowy Placu Jagiellońskiego  została opracowana przez Miejską Pracownię Urbanistyczną we współpracy z Wydziałem Inwestycji Urzędu Miejskiego oraz Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji. Nawierzchnia placu ma prawie 30 lat i nie była jeszcze nigdy remontowana.

– Plac pamięta jeszcze czasy nieistniejącego już pomnika, po którym pozostała wyrwa. Trzeba ten teren wreszcie uporządkować, by plac zaczął na nowo pełnić swoją funkcję, a radomianie nie musieli się za jego wygląd wstydzić – powiedział wiceprezydent Konrad Frysztak.

Nowa nawierzchnia będzie wykonana z dużych betonowych płyt, ułożona zostanie mozaika. Pojawi się również element wodny pod postacią dekoracyjnych kul, a także murki z siedziskami. Stare drzewa zostaną usunięte, a w ich miejsce pojawią się nowe. Plac będzie także przystosowany dla osób niepełnosprawnych  oraz starszych.

– Został także przygotowany projekt zmian w układzie drogowym w sąsiedztwie Placu Jagiellońskiego. Powstanie brakujące przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Struga, Chrobrego i Pileckiego. Wraz z nim powstanie przejazd rowerowy – tłumaczył wiceprezydent.

Chętni radomianie zapoznali się z całą koncepcją przebudowy placu. Od 3 do 8 lipca mogli także składać swoje uwagi. Natomiast otwarte spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 18 lipca 2017 r. w godz. 17:00- 19:00 w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Mieszkańcy swoje uwagi mogą zgłaszać drogą mailową  konsultacje@umradom.pl oraz w formie papierowej, poprzez wypełnienie ankiety i przekazanie jej podczas otwartego spotkania, w punkcie konsultacyjnym lub w Urzędzie Miejskim, w Kancelarii Prezydenta pok. 104 ul. Żeromskiego 53 w Radomiu.

Po zakończeniu konsultacji Urząd Miejski ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji i wykonanie prac w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Przebudowa Placu Jagiellońskiego mają potrwać do przyszłego roku.

Komentarze