O włos od medalu na 200 m Alicji Fiodorów

Zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom Alicja Fiodorów, zajęła 4. miejsce w biegu na 200 metrów z czasem 25.79.

Najlepszy wynik w sezonie nie wystarczył Alicji Fiodorow, aby wywalczyć medal na 200 metrów, podczas rozgrywanych w Londynie Mistrzostw Świata niepełnosprawnych w lekkiej atletyce.

W eliminacjach Alicja Fiodorów zajęła drugie miejsce, osiągając czas 26.28. Lepsza od nie była tylko reprezentantka Republiki Południowej Afryki Anrune Liebenberg z czasem 25.94. W drugim biega szybsza była tylko Amerykanka Deja Young 26.02

Pobiegłam na luzie. Wiedziałam, że w półfinale z 11 zawodniczek odpadną zaledwie trzy. Chodziło tylko o zakwalifikowanie się. Dopiero w sobotę odpalę rakiety. Czuje się świetnie, powalczę o najlepszy wynik w sezonie, może nawet życiówkę, choć będzie ciężko – powiedziała Alicja Fiodorów.

Mimo najlepszego wyniku w sezonie 25.79, to nie wystarczyło na chociażby brązowy medal. Lepsze Od radomianki okazały się zwyciężczyni biegu finałowego Amerykanka Deja Young (25.10(, druga była Anrune Liebenberg (25.53) z RPA a trzecia Lu Li (25.71).

Następną szansą na zdobycie medalu będzie bieg na 100 metrów, który rozegrany zostanie 18 lipca.

Oprócz Alicji Fiodorów o medale walczą pozostali zawodnicy Startu Radom. W niedzielę w finale na 200 metrów, o godz. 21:10 wystartuje Jagoda Kibil, która pobiegnie również 19 lipca o godz.22:35 w biegu na 100 metrów.

We wtorek od godz. 21:20 rywalizował będzie Mariusz Sobczak w skoku w dal.

O godz. 12:20 we wtorek (18 lipca) w biegu na 1500 metrów rywalizował będzie Aleksander Kossakowski wraz z przewodnikiem Sylwestrem Lepiarzem. Finał tego biegu został zaplanowany na piątek, 21 lipca, na godz. 21:43.

Natomiast Mateusz Owczarek wystartuje w dwóch konkurencjach. Najpierw o godz. 20:10 19 lipca (środa) wystartuje w półfinale biegu na 100 metrów. Finał tej konkurencji zaplanowano na godz. 21:15. Owczarek weźmie również udział w konkursie skoku w dal, który rozegrany zostanie w piątek, o godz. 21:35.

źródło: echodnia.eu