O pastuszkach co to w nocy…„O pastuszkach co to w nocy poszli boso o północy” to bajeczka, którą dzieci mogą dziś obejrzeć na facebooku Teatru Powszechnego w Radomiu

Koniecznie oglądajcie bajeczkę w ciemności, bowiem aktorzy nagrali ją dla was w formie czarnego teatru. Są też ciekawi waszych wrażeń. Jeżeli chcecie się podzielić waszą dobrą cechą i wysłać do teatru rysunek waszego dobrego uczynku, to z nadesłanych rysunków zostanie stworzona wirtualna wystawa.

Autorką bajeczki jest zastępczyni dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu – Agnieszka Kołodyńska- Iglesias, która napisała historię „O pastuszkach, co to w nocy, poszli boso o północy” dla najmłodszych dzieci, kiedy pracowała w szkole jako psycholog.

Bajeczka ma krótką formę czarnego teatru, budowanego w ciemnościach przy świetle ultrafioletowym. Technika grania i kreowania roli dla aktora jest bardzo wymagająca, bowiem aktor ubrany cały na czarno, z zasłoniętą głową, poruszając się niczym „ninja” bezszelestnie animuje lalką lub przedmiotem. W bajeczce główną rolę grają nie tylko pastuszkowie i Gwiazdka Betlejemska, ale także owieczki i mędrzec z bardzo długą brodą.

Występują: Aga Grębosz, Przemysław Bosek, Mateusz Paluch.

Spektakl do obejrzenia dzisiaj, tj. 23 grudnia o godz. 18.00 na teatralnym facebooku. To jedyna okazja pokazać dzieciom czarny teatr.

Komentarze