Odnaleziono ciało Jana Lityńskiego. Miejsce wytypowali ratownicy z RadomiaW miejscu wytypowanym podczas piątkowych poszukiwań przez Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Radomia odnaleziono ciało Jana Lityńskiego. Mężczyzna wpadł pod lód na rzece Narwi w okolicach Pułtuska

Poszukiwania Jana Lityńskiego prowadzone były od niedzieli, 21 lutego. Wtedy to mężczyzna próbując ratować swojego psa, pod którym załamał się lód wpadł do rzeki Narwi. Mimo intensywnych poszukiwań, przez prawie tydzień służbom nie udało się odnaleźć ciała polityka.

W czwartek do akcji poszukiwawczej zostali zadysponowani ratownicy z nowopowstałej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej SL WOPR z Radomia – Arkadiusz Gradowski, Szymon Warmiak i Daniel Sęderowski. W sobotę (27.02) ok. godziny 14 płetwonurkowie na głębokości ok. 5 metrów natrafili na zwłoki Jana Lityńskiego w miejscu, które w piątek wytypowali właśnie ratownicy z radomskiej grupy.

Jan Lityński był działaczem opozycji w okresie PRL, politykiem i publicystą, a także posłem na Sejm X, I, II i III kadencji. W latach 2010-2015 pełnił funkcję doradcy prezydenta RP ds. kontaktów z partiami i środowiskami politycznymi. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Lityński zaangażowany był w ruch obrony praw robotników. Należał do tak zwanej „grupy radomskiej”. Współtworzył także pierwsze struktury Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”. Miał 75 lat.

Komentarze