Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Dzień III

We piątek (7 lipca) odbyły się decydujące mecze w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt U-16. Mecze rozgrywane są na stadionach w Pionkach i Suskowoli, na których nie brakuje emocji.

W II dniu zawodów w meczu grupy A Dolnośląski ZPN podejmował Wielkopolski ZPN. Losy spotkania na samym jego początku rozstrzygnęła w 6. Minucie meczu Kinga Kozak. Wielkopolski ZPN wygrał 0:1.

W drugim meczu tej grupy Warmińsko Mazurski ZPN przegrał w pojedynku z Pomorskim ZPN 1:2.

Tabela grupy A

1. Wielkopolski  3    9    7-0
  2. Dolnośląski    3    6    5-3
  3. Lubelski         3    3    4-8
  4. Warmiń-Maz 3    0    1-5

W meczach grupy B odbywających się na boisku w Suskowoli rywalizowały ze sobą ekipy Łódzkiego ZPN z Pomorskim ZPN. Mimo twardej gry do samego końca, to drużyna z Łodzi wraca na tarczy, przegrywając 2:3. W drugim meczu Małopolski ZPN wygrał z Mazowieckim ZPN, po bramce samobójczej, która padła w 58 minucie meczu.

Tabela grupy B

1. Łódzkie         3    6    10-6
  2. Małopolskie  3    6    9-4
  3. Pomorskie    3    4    4-10
  4. Mazowieckie 3    1    3-6

W niedzielę o godz. 10 w meczu o 3. miejsce w Jedlni swój mecz rozegrają reprezentację Dolnośląskiego ZPN vs Małopolski ZPN. Z kolei finał został zaplanowany na godz. 12:00. W meczu o złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt U-16 zagrają Wielkopolski ZPN vs Łódzki ZPN.