full screen background image
Search

Olaf Lubaszenko o filmie „Miłość jest wszystkim”


Ucieczka przed paparazzi, kraksa samochodowa, a nawet skok z okrętu do lodowatej wody. Ten Święty Mikołaj nie jest żadnym świętoszkiem! Olaf Lubaszenko i plejada gwiazd kina w przebojowej komedii świątecznej „Miłość jest wszystkim”. Na ekranach od 23 listopada.

W filmie „Miłość jest wszystkim” Olaf Lubaszenko wpada w sam środek świątecznego chaosu, a zwykły przypadek decyduje o tym, że zostaje… Świętym Mikołajem. Wydawałoby się, że trudno o lepszego kandydata do tej roli, niż aktor obchodzący urodziny 6 grudnia. Jego bohater nie jest jednak typowym uśmiechniętym staruszkiem z siwą brodą. Antypatyczny, nielubiący dzieci, mówiący niewygodną prawdę prosto z mostu i serca Mikołaj nieoczekiwanie staje się bohaterem narodowym i główną atrakcją telewizyjnych programów na żywo. „Ta sytuacja trochę go przerasta” – przyznaje sam aktor. Na planie, na jego bohatera, czekała ucieczka przed paparazzi, kraksa samochodowa, a nawet skok z okrętu do lodowatej wody. Czy w tej roli poczuł się jak prawdziwy Święty Mikołaj?

„Kiedy kręciliśmy sekwencję przybycia świętego Mikołaja, były tam tłumy statystów i mnóstwo dzieci. Miały ze sobą przygotowane listy, bo wiedziały, że będzie Święty Mikołaj. Ja byłem niezwykle wzruszony tą sytuacją, ale z drugiej strony – jak mogę tym dzieciom nie powiedzieć prawdy? Przecież list wręczony mnie chyba nie jest tak samo skuteczny, jak list wręczony prawdziwemu Mikołajowi”.

Michał Kwieciński, reżyser filmu, podkreśla, że to postać Lubaszenki sprawia, że losy bohaterów łączą się w spójną całość: „To on uruchamia mechanizmy, dzięki którym bohaterowie naprawiają się, mądrzeją, przebaczają sobie”. Czy jednak Jan zdoła pomóc także sobie i odnajdzie swoją dawno utraconą miłość? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy do kin.

„Miłość jest wszystkim” to świąteczna komedia, której akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do gwiazdki. W rolach głównych występują: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz, Michał Czernecki i Joanna Balasz. Oto historia ku pokrzepieniu serc i uspokojeniu świątecznych nerwów. Historia dla każdego, kto w świątecznym czasie wariuje z nadmiaru obowiązków i zastanawia się jak przetrwać ten czas. Czy miłość jest odpowiedzią? Czy miłość wystarczy?

Fot. Aleksandra Grochowska/Akson Studio

źródło: materiały prasowe

Komentarze