full screen background image
kula

Opłacało się świecić! – Nagroda dla radomskich organizacjiSprzęt AGD o wartości 10 tys. zł ufundowany przez grupę „Energa” trafił do 6 radomskich organizacji pozarządowych, prowadzących Warsztaty Terapii Zajęciowej. To nagroda za wygraną naszego miasta w wojewódzkim etapie 10 edycji konkursu na najpiękniejszą iluminację świąteczną „Świeć się z Energą”. 

Świetlne dekoracje, które ozdabiały nasze miasto w okresie świątecznym po raz trzeci zostały docenione w całym kraju. W 10 edycji plebiscytu „Świeć się z Energą” Radom zajął 8 miejsce w Polsce i 1 na Mazowszu. Jako jeden z 16 regionalnych zwycięzców Radom otrzymał energooszczędny sprzęt dla organizacji pożytku publicznego.

– To niezwykle miła uroczystość. Radom trzeci rok z rzędu wygrywa ten konkurs na etapie regionalnym. Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom naszego miasta, którzy brali udział w plebiscycie. Wygraliśmy sprzęt o wartości 10 tys. zł., który trafi do organizacji pozarządowych. Po raz kolejny radomianie pokazują, że są dumni ze swojego miasta oraz z iluminacji dodającym blasku Radomiowi w okresie świątecznym – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Przypominamy, że w rundzie finałowej Radom rywalizował z 15 miastami m.in.: Łodzią, Krakowem czy Wrocławiem. Ostatecznie uplasował się na 8 pozycji, a główną nagrodę – pomoc w postaci nowoczesnego sprzętu o wartości 50 000 tys. zł wywalczył Sędziszów Małopolski z Podkarpacia.

– Właśnie zakończyła się 10 edycja plebiscytu „Świeć się z Energą”. Na przestrzeni dekady podopieczni ponad 200 placówek w całej Polsce otrzymali sprzęt, który ułatwia im codziennie życie. Nagrodą w konkursie jest energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł m.in. pralki, zmywarki czy kuchenki. W tym roku wzięło udział w naszej zabawie 159 miast z całej Polski, a najwięcej z Wielkopolski. Radom w rywalizacji regionalnej pokonał takie miasta jak Warszawa czy Płock, a w ogólnej klasyfikacji zajął 8 miejsce. Serdecznie gratulujemy kolejnego zwycięstwa – dodała Jolanta Sztrąpf, kierownik Wydziału Sprzedaży Południe Energa Obrót SA.

W tym roku sprzęt AGD o wartości 10 tys. złotych w ramach plebiscytu „Świeć się z Energą” trafił do 6 radomskich organizacji pozarządowych, które prowadzą Warsztaty Terapii Zajęciowej. Nagrody otrzymały: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niewidomym i Niedowidzącym „Nadzieja”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Polski Związek Głuchych, Polski Związek Niewidomych, Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” i Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym „DO CELU”.

Komentarze