Ośrodek Chorób Serca i Naczyń w szpitalu na JózefowieW szpitalu na Józefowie otwarto jedyny na południowym Mazowszu Ośrodek Chorób Serca i Naczyń, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych. Będą mogli z niego korzystać pacjenci cierpiący m.in. na choroby układu krążenia, cukrzycę czy otyłość

Ośrodek połączył 6 oddziałów, a ich integracja oznacza szybszą diagnostykę i skuteczne leczenie. – Ośrodek wkłada novum w naszą działalność, ponieważ integruje te sektory, które wiążą się z najczęstszą chorobowością na świecie i w kraju. Mowa o otyłości, patologii metabolicznej czy cukrzycy. Te choroby zbierają największe żniwo wśród pacjentów – mówi wybitny kardiolog prof. Leszek Markuszewski, twórca ośrodka.

Od teraz pacjenci przebywający w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym mogą liczyć na krótszy pobyt lecznicy. – Dla pacjenta oznacza to zintegrowaną medycynę opartą o najwyższe standardy diagnostyczno-terapeutyczne, propagację nowoczesnych rozwiązań, sprawniejszą komunikację wewnątrz-oddziałową czy lepsze wykorzystanie łóżek – dodaje profesor.

W ośrodku będą też odbywać praktyki studenci wydziału lekarskiego radomskiej uczelni.

Komentarze