full screen background image

Ośrodek Interwencji Kryzysowej zawiesza działalnośćOśrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu zawiesza działalność. Placówka od 18 lat udziela pomocy rodzinom, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży dotkniętym przemocą. Od 1 lutego Ośrodek przestanie działać a wszystko przez nieuchwalony budżet

Ośrodek Interwencji Kryzysowej rozpoczyna procedurę zawieszenia działalności. To kolejna placówka pomocowa, która z powodu nieuchwalonego budżetu Radomia nie ma pieniędzy ani pełnomocnictwa na wykonywanie swoich zadań. Od 1 lutego Ośrodek nie będzie działał – mówi Włodzimierz Wolski, dyrektor placówki

Placówka nie będzie podejmować nowych spraw, a jedynie dokończy te, które są w toku – dodaje dyrektor Wolski.

Ośrodek będzie musiał też rozwiązać umowy ze swoimi pracownikami. W sumie w placówce pracuje 12 osób, 5 z nich na etacie.

Na uchwalenie budżetu Rada Miejska ma czas do końca stycznia. Dyrektor Wolski apeluje do włodarzy, by ich decyzje nie odbijały się na najsłabszych mieszkańcach.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej działa w Radomiu od 18 lat. Każdego roku wpływa tu około tysiąca różnych spraw. Dotyczą one przede wszystkim przemocy w wobec dzieci czy przemocy w rodzinie. Placówka prowadzi też terapie, konsultacje ze specjalistami i udziela porad w konfliktach.

Komentarze