full screen background image

Radom nadal bez budżetu – nie ma porozumieniaNadal nie ma decyzji ws budżetu. Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości chcą po raz trzeci spotkać się z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim i rozmawiać o punktach spornych

Nadal nie ma decyzji radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości co do budżetu Radomia. Wczoraj radni zebrali się by debatować nad tym czy przyjąć uchwałę budżetową czy też nie. Decyzja nie zapadła, bo Radni ponowie chcą spotkać się w tej sprawie z prezydentem. Będzie to już trzecie takie spotkanie. „Chcemy rozmawiać o punktach spornych” – powiedziała w „Mocnej Rozmowie” Kinga Bogusz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu – „Dopiero po rozmowach podejmiemy decyzję czy przyjąć budżet czy też nie”.

Chodzi o podwyżki wynagrodzeń dla pracowników kultury, pieniądze na inwestycje w szpitalu i planowane podwyżki cen za śmieci. Tymczasem nieuchwalony budżet to problem dla organizacji pozarządowych. Przewodnicząca uważa, że za tą kwestie odpowiada wyłącznie prezydent.

Swoją działalność ograniczyły i zawiesili już Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Pedagodzy Ulicy, Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” czy Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”. Spotkanie radnych PiS z prezydentem ma odbyć się jutro.

Komentarze