Ostatni najemca opuszcza radomski terminal



W pierwszej połowie kwietnia tego roku Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” chce ruszyć z rozbiórką terminala na lotnisku w Radomiu. – Sąd odrzucił odwołanie ostatniego najemcy powierzchni w budynku- spółki Lagardere. Jeśli wynajmujący opuści halę w terminie, prace rozbiórkowe rozpoczną się już ok. 8 kwietnia – mówi Piotr Rudzki, rzecznik prasowy PPL.

Najważniejsze inwestycje związane z rozbudową lotniska w Radomiu przez PPL to budowa układu drogowego, drogi startowej oraz terminala. Hala ta powstanie od podstaw, obecny terminal zostanie całkowicie rozebrany. – Nowy terminal jest najbardziej skomplikowaną inwestycją, gdzie zarówno faza projektowa, jak i wykonawcza trwają najdłużej. Jego budowa to inwestycja, od której zależy termin oddania radomskiego lotniska do użytku – podkreślił Ireneusz Kołodziej z firmy ARUP podczas konferencji prasowej, która odbyła się 22 lutego br. w Warszawie.

Prace rozbiórkowe mają rozpocząć się ok. 8 kwietnia br. PPL (właściciel radomskiego lotniska od 2018 r.) musi jednak poczekać na wyprowadzkę ostatniego najemcy, spółki Lagardere. – Umowę najmu już kilka miesięcy temu wypowiedział firmie syndyk prowadzący postępowanie upadłościowe spółki Port Lotniczy Radom. Najemca zaskarżył umowę do sądu. Sąd 27 lutego br. odrzucił pozew firmy Lagardere i najemca musi się wyprowadzić w określonym  terminie. Jeśli tego nie zrobi, syndyk będzie zmuszony podjąć kroki prawne. Zachowanie właścicieli spółki, co do wypowiedzenia umowy najmu było i jest dla mnie niezrozumiałe. Terminal od roku jest zamknięty, więc spółka ponosiła jedynie straty – tłumaczy Piotr Rudzki z PPL.

Rozpoczęcie rozbiórki terminala na lotnisku w Radomiu zaplanowane było na maj 2019 r. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a ostatni najemca nie będzie robił problemów, wówczas prace rozbiórkowe rozpoczną się wcześniej tj. w pierwszej połowie kwietnia – dodaje Piotr Rudzki.

Nowy terminal ma zapewnić obsługę 3 milionów pasażerów rocznie (biorąc pod uwagę znaczącą sezonowość ruchu) oraz umożliwiać wykonywanie 70 operacji dziennie.

Więcej informacji na temat rozbudowy lotniska w Radomiu znajdziesz tutaj.

Komentarze



CLOSE
CLOSE