Ostatni seans w KDF przed wakacjamiPo długiej przerwie związanej z epidemią koronawirusa, Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska zaprasza na ostatni przed wakacyjną przerwą pokaz w Klubie Dobrego Filmu

Już dzisiaj, 24 czerwca, o godz. 18, na Sali Widowiskowej Resursy zostanie wyświetlony film wyreżyserowany przez Jolantę Dylewską pt. „Marek Edelman… i była miłość w Getcie”.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed projekcją w kasie Ośrodka. Jednocześnie Resursa informuje, że karnety KDF przez trzy miesiące przerwy nie straciły ważności

Organizatorzy proszą aby w związku z wymogami sanitarnymi widzowie przynieśli maseczki ochronne i stosowali się do zaleceń pracowników.

Opis festiwalowy:

Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość”? Dlaczego nikogo to nie interesuje?” – mówił na krótko przed śmiercią w 2009 roku Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. Odpowiada on na to pytanie w długo oczekiwanym i głośnym jeszcze przed premierą filmie „Marek Edelman… i była miłość w Getcie”, przy którego scenariuszu współpracowała Agnieszka Holland, a Andrzej Wajda współreżyserował fabularyzowane sceny filmu. Jak się okazuje, w piekle getta mogło istnieć dobro i piękno. I miłość – także ta przepełniona erotyką. To ona okazała się największą wartością, większą nawet niż życie.

Lokacje: Scenę „Matka” nakręcono na byłym terenie Umschlagplatzu w budynku, do którego przeniesiono Szpital Dziecięcy Bersohnów i Baumanów. Sceny „Tosia. Skromna miłość” i „Dziecko” nakręcono w budynku Szpitala Dziecięcego Bersohnów i Baumanów. Scenę „Więcej niż miłość” nakręcono na ulicy Dzielnej, w miejscu gdzie stał dom, w którym mieszkał w getcie Marek Edelman. Sceny plenerowe i przejazdu rykszy nakręcono na terenie byłego getta i Umschlagplatzu. Wszystkie sceny dokumentalne nakręcono na terenie byłego getta.

Komentarze