Blisko 25 mln zł na rządowe programyRozbudowa dróg powiatowych i nowe miejsca w żłobkach – to przedsięwzięcia, które sfinansuje rząd w naszych regionie. Chodzi o trzy resortowe programy: Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych, „Maluch+” i Funduszu Dróg Samorządowych – projekt z największym, prawie 14-milionowym dofinansowaniem

Blisko 25 mln zł rządowego dofinansowania trafi do regionu radomskiego. To pieniądze przeznaczone na realizację trzech resortowych programów: Funduszu Dróg Samorządowych, Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych i „Malucha+”. Dziś w Radomiu zostało podpisanych 16 umów z lokalnymi beneficjentami – mówi poseł Marek Suski.

Jak wyjaśnia wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych do naszego regionu trafi blisko 14 mln zł na realizację 8 zadań. Pieniądze te sfinansują budowę lub remont ponad 20 kilometrów tras.

Zadaniem poseł Anny Kwiecień Fundusz Dróg Samorządowych to program, dzięki któremu mniejsze miejscowości mogą się lepiej rozwijać.

Program „Maluch+”, w ramach którego do Ziemi Radomskiej wpłynie ponad 2 mln 800 tys. zł, stawia na rozwój placówek opieki nad dziećmi do 3 roku życia. Chodzi przede wszystkim o utworzenie nowych miejsc w przedszkolach i żłobkach – tłumaczy wicewojewoda.

Z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych skorzystają powiat lipski i gmina Jastrzębia. Tu łącznie trafi na ten cel ponad 612 tys zł.

Komentarze