Otwarte koperty na przebudowę skrzyżowania przy KoreiCztery oferty wpłynęły na ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przetarg dotyczący przebudowy skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów. Na tę przebudowę MZDiK zamierza przeznaczyć 2 mln 200 tys. zł.

– Najtańszą ofertę złożyła firma Interbud. Ta oferta opiewa na kwotę ponad 2 mln 100 tys. zł. Najdroższą zaś złożyła firma Strabag. Ta oferta opiewa na ponad 3 mln 700 tys. zł – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Teraz MZDiK musi sprawdzić złożone oferty pod względem formalnym. Trzech oferentów zaproponowało zakończenie prac na 31 maja, jeden na 30 czerwca 2018 roku.

Przypomnijmy, że po przebudowie skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów, będą wydzielone pasy do skrętu w lewo. Na ulicy Wernera powstanie dodatkowy pas dla aut skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów.

Podobne udogodnienie uzyskają kierowcy chcący skręcić w prawo z ulicy Mireckiego w ulicę Wernera.

Przy okazji przebudowy skrzyżowania, na ulicy Szarych Szeregów na wysokości dawnego dworca autobusów podmiejskich pojawi się nowa sygnalizacja świetlna. Nowa sygnalizacja będzie zamontowana także na ulicy Wernera, pomiędzy halą targową a galerią handlową. Ta sygnalizacja będzie działała tylko w dni targowe, czyli w czwartki i w soboty.

– Na skrzyżowaniu zostanie zamontowana nowoczesna, kierunkowa sygnalizacja świetlna. Wykrywanie zbliżających się do skrzyżowania aut będzie odbywało się za pomocą pętli indukcyjnej – tłumaczy Dawid Puton.

Prace przy przebudowie tego niebezpiecznego skrzyżowania prawdopodobnie ruszą jeszcze w tym roku.

Komentarze