Owocny weekand Mateusza Dębskiego

Mateusz Dębski nie zwalnia tempa i odnosi kolejne sukcesy. W miniony weeknad uczestnik Mistrzostw Europy juniorów we Włoszech, wystartował w trzech biegach, zajmując w nich miejsca na podium.

Weekandowy maraton biegowy Mateusz Dębski rozpoczął od piątkowego startu w 23. Ogólnopolskim Biegu Ulicznym w Mielcu na dystansie 3 km. W bardzo silnie obsadzonym biegu, podopieczny Leszka Trzosa zajął 2. miejsce z czasem 8:35,00, tracąc do zwycięzcy około dwóch sekund.

Sobota to start w zupełnie innej kategorii biegowej. Mateusz Dębski postanowił sprawdzić swoje siły podczas Mistrzostwa Polski Juniorów w biegach Górskich na dystansie 4 km, które odbyły się w malowniczej miejscowości Krynki na Podlasiu. Oprócz niego w tym biegu wystartował jego kolega klubowy, Patryk Kozłowski. Rywalizacja o tytuł mistrzowski toczyła się pomiędzy oboma dżentelmenami. Linię mety jako pierwszy przekroczył Dębski, wyprzedzając Patryka o zaledwie jedną sekundę.

Weekandową rywalizację kończył bieg uliczny „MANia biegania” w Starachowicach. Zawodnicy wystartowali w biegu na dystansie 8 km. W tym biegu w kategorii open radomianin zajął 4. miejsce. Pomimo tego i tak stanął na podium, wygrywając w swojej kategorii wiekowej 16-29 lat.

Od samego początku nie miałem siły i walczyłem sam ze sobą. Po walce zająłem czwarte miejsce open, tym samy wygrałem kategorie wiekową 16-29 lat. Ten weekend był dla mnie bardzo ciężki i pracowity, ale właśnie taki miał być. Jestem zadowolony, bo biega mi się coraz lepiej – powiedział po biegu w Starachowicach, Mateusz Dębski.