full screen background image

Pacjenci z MSS ewakuowani do innych szpitaliTrafili do szpitali w Radomiu, Kozienicach i Warszawie – 10-ciu pacjentów z MSS na Józefowie zostało przewiezionych do innych placówek. Oddział wewnętrzny pierwszy, na którym przebywali chorzy, został zdezynfekowany

10-ciu pacjentów z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego zakażonych koronawirusem zostało przewiezionych do innych placówek. Pacjenci trafili do szpitali w Radomiu, Kozienicach i Warszawie. Oddział wewnętrzny pierwszy, na którym przebywali chorzy, był skażony i został zdezynfekowany. Ośmioro pacjentów z wynikiem ujemnych z tego oddziału, wypisano do domów. Po dezynfekcji oddział wewnętrzny I wznowi pracę.

„Relokacja pacjentów z oddziału wewnętrznego I została zakończona dziś rano. Pacjenci z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem trafili do szpitali: w Kozienicach, Radomiu i w Warszawie. Po dekontaminacji oddział wewnętrzny I wznowi pracę. Czekamy na wyniki kolejnych pobranych próbek. Dziś wysłaliśmy jeszcze 34 testy na obecność koronawirusa. Praca w czasie epidemii nie jest łatwa. Jak każdy szpital, mamy problemy kadrowe, jednak na bieżąco szukamy rozwiązań. Na ten moment pozostałe oddziały w naszej placówce funkcjonują normalnie.” informację przekazała Radiu Radom Karolina Gajewska, rzeczniczka szpitala.

Do tej pory w szpitalu na Józefowie zakażenia koronawirusowe stwierdzono u 5 lekarzy, 4 pielęgniarek , 10 pacjentów i 2 osób z administracji. Obecnie placówka czeka na wyniki kolejnych 34 pobranych próbek na obecność patogenu.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny otrzymuje wsparcie od osób prywatnych, które chcą szyć maski dla pracowników lecznicy. Do szpitala trafiła pokaźna dostawa środków ochrony osobistej od jednego z przedsiębiorców Ziemi Radomskiej.

„Otrzymaliśmy w darze 10 tys. rękawiczek jednorazowych, 1,8 tys. sztuk maseczek ochronnych i płyny do dezynfekcji rąk. Dostaliśmy także 25 pięciolitrowych płynów do dezynfekcji oraz spory zapas ręczników papierowych od firmy Khap. Wspierają nas również pacjenci z Kliniki Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychologii i Neurologii w Warszawie, którzy w ramach zajęć terapeutycznych szyją dla nas maski. Na rzecz zbiórki środków ochrony osobistej aktywnie działa radomianka Agata Nowicka, która poprzez grupę utworzoną na facebook’u, zbiera dla nas maski, płyny do dezynfekcji, rękawiczki. Na nasze oddziały trafiają również maseczki uszyte przez inne radomskie krawcowe oraz morsów zrzeszonych w Ekipie Lodowcowej z Chlewisk.” dodaje Karolina Gajewska.

Szpital uruchomił też specjalne konto bankowe, na które można wpłacać dobrowolne datki na rzecz pomocy lecznicy. Całość zebranych funduszy zostanie przeznaczona na zakup niezbędnych materiałów ochrony osobistej tzn. masek, kombinezonów, przyłbic, gogli ochronnych, środków do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz aparatury medycznej.

„Przyjmiemy każdą formę pomocy – prosimy też o darowizny rzeczowe. Wszystkim ludziom dobrej woli bardzo dziękujemy. Wsparcie z ich strony w tym trudnym czasie jest dla personelu naszego szpitala bardzo ważne i mobilizuje do walki z epidemią. Jesteśmy ogromnie za to wdzięczni. Dobrowolne datki prosimy wpłacać na konto bankowe Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego” informuje Gajewska.

Szpital zgłosił również zapotrzebowanie w środki ochrony osobistej oraz niezbędny sprzęt do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. We wniosku znalazły się m.in. 5 respiratorów wysokiej klasy z nebulizatorem, 5 respiratorów z turbiną, respirator transportowy, 5 urządzeń do dekontaminacji pomieszczeń wraz z zestawem środków biobójczych, 20 tys. masek chirurgicznych, 2 tys. kombinezonów ochronnych, 5,5 tys. masek, 500 sztuk przyłbic, 2 tys. gogli ochronnych, płyny do dezynfekcji rąk czy rękawiczki jednorazowe.

Komentarze