full screen background image
Search

Pajęczarki mistrzyniami świata


Pięć złotych medali i cztery srebrne z Mistrzostw Świata w Serbii przywiózł Zespół Akrobatyczny Pajęczarki działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu.

Młode radomianki walczyły z reprezentacjami 16 państw, m.in. z Węgier, Włoch, Turcji, Cypru czy Chorwacji.

– W Serbii była naprawdę ogromna konkurencja. Chyba pierwszy raz uczestniczyłyśmy w tak dużych zawodach, chociaż już brałyśmy udział w wielu imprezach międzynarodowych. Ten rok należy do nas. Osiągnęłyśmy ogromne sukcesy. Jestem dumna z moich dziewczyn – mówi Anna Stawczyk, trenerka Zespołu Akrobatycznego Pajęczarki.

Medale na Mistrzostwach Świata to nie jedyny sukces Pajęczarek w 2017 roku. Na Mistrzostwach Europy w Niemczech, młode gimnastyczki zdobyły cztery medale w tym trzy złote i jeden srebrny.

Zespół otrzymał nagrodę prezydenta Radomia w wysokości 3 tysięcy złotych.

– Sukces wywalczony przez zespół „Pajęczarki” pięknie promuje nasze miasto nie tylko w Polsce, ale również i za granicą. Dlatego co roku podejmujemy działania mające na celu wzmocnienie Młodzieżowego Domu Kultury i stworzenie lepszych warunków do rozwijania swoich pasji młodym radomianom. Mam nadzieję, że regularne inwestowanie w tę placówkę będzie się przekładało na takie fantastyczne sukcesy jak to Mistrzostwo Świata – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Zespół Akrobatyczny Pajęczarki jest jedną z grup działających w Młodzieżowym Domu Kultury. Obecnie z oferty MDK-u korzysta około dwóch tysięcy podopiecznych. Uczestniczą w zajęciach m.in.: gimnastycznych, tanecznych, baletowych, komputerowych czy plastycznych, uczą się gry na różnych instrumentach oraz języków obcych.

Będą pilotażowe zajęcia

W tym roku szkolnym Młodzieżowy Dom Kultury poszerzył swoją ofertę. W siedmiu szkołach na terenie Radomia w zajęciach proponowanych przez MDK uczestniczy 250 nowych podopiecznych. – Liczymy na kolejne sukcesy naszych podopiecznych, choć do tej pory ich nie brakuje – mówi Renata Maciejewska, dyrektor MDK-u.

W roku szkolnym 2016/2017 podczas 24 ogólnopolskich festiwali Młodzieżowy Dom Kultury zdobył 49 pierwszych miejsc. 12 pierwszych miejsc na dziewięciu festiwalach międzynarodowych. Wśród wychowanków MDK-u są Mistrzowie Europy. Te tytuły wywalczyły – sekcja baletowa oraz orkiestra „GRANDIOSO”. – Mamy także finalistów Mistrzostw Świata i Mistrzów Świata w postaci zespołu Pajęczarki – wylicza dyrektorka.

Od grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury zostaną wprowadzone zajęcia pilotażowe m.in. z: rękodzieła artystycznego, robotyki i multimediów. A od przyszłego roku szkolnego Młodzieżowy Dom Kultury zamierza zorganizować zajęcia z musicalu.

 

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE