full screen background image
Search

Piastowie. Poczet królów i książąt polskich w „Malczewskim”

->

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na nową wystawę pn. Piastowie. Poczet królów i książąt polskich. Ekspozycja zawiera wykonane ręcznie z masy porcelanowej postacie przedstawiające rody książęce i królewskie z linii Piastów. Wystawa została wypożyczona z Muzeum Lalek w Pilźnie.

– „Piastowie. Poczet królów i książąt polskich” to pierwsza nowa wystawa prezentowana w 2019 roku w naszym muzeum. Ekspozycja dedykowana jest głównie dzieciom. Wystawa obejmuje rody książęce i królewskie z linii Piastów od Mieszka I do Ludwika Węgierskiego. Postacie wykonane są ręcznie z masy porcelanowej. Twarze indywidualnie zaprojektowano w oparciu o znane źródła historyczne. Stroje uszyto zgodne z ikonografią z tamtej epoki – opisuje Ilona Pulnar-Ferdiani, kierownik działu oświatowego muzeum.

Wystawa „Piastowie. Poczet królów i książąt polskich”  zaaranżowana jest w scenerii średniowiecznego grodu obronnego. W otoczeniu królów przedstawione są całe ich rodziny: żony i dzieci. Ekspozycji towarzyszy podkład słowno-muzyczny.

Ekspozycja będzie prezentowana do 5 maja 2019 r.

Fot. www.muzeum.edu.pl

Komentarze