Pieniądze dla powiatu przysuskiegoMieszkańcy Przysuchy będą mieli boisko do piłki siatkowej plażowej, a uczniowie z powiatu przysuskiego nową salę komputerową. W sumie do powiatu przysuskiego trafi ponad 155 tyś. zł z budżetu Mazowsza. Część pieniędzy gmina chce przeznaczyć na zakup systemu monitorującego jakość powietrza

– Już po raz kolejny pomagamy lokalnym samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji, na które w budżetach zabrakło już środków. Dodatkowe fundusze na rozwój mazowieckich gmin to nasza odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Dziś podpisaliśmy umowy na wsparcie na modernizację i budowę obiektów sportowych, pracownie informatyczne oraz ochronę środowiska. Dzięki tym programom pomocowym sprawiamy, że nasze województwo rozwija się równomiernie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza

To pilotażowy program samorządu województwa mazowieckiego, którego celem jest polepszenie jakości powietrza na Mazowszu. O pomoc mogły ubiegać się gminy wiejskie, miejskie i wiejsko-miejskie. W tegorocznej pierwszej edycji złożonych zostało 119 wniosków. Wsparcie otrzymało 110 projektów. W sumie na ich realizację z budżetu Mazowsza przeznaczone zostaną 4,8 mln zł. Z powiatu przysuskiego wsparcie trafi do Gminy i Miasta Przysucha. Otrzymane środki zostaną przeznaczą na zakup systemu służącego informowaniu o jakości powietrza. Na realizację tego projektu przeznaczono 10,7 tys. zł.

Mazowiecki Program Dofinansowanie Pracowni Informatycznych i Językowych

5 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy na realizację programu wspierającego rozwój placówek oświatowych. Środki mogą zostać przeznaczone na modernizacje i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania. W tym roku w ramach działania wpłynęły 252 wnioski, a na dofinansowanie może liczyć aż 115 beneficjentów z całego Mazowsza. Do powiatu przysuskiego trafi 49 tys. zł. Dzięki programowi dzieci i młodzież zyskają nową pracownię informatyczną, a także będą mogły zdobywać nowe umiejętności.

– To autorski program samorządu województwa, który stworzyliśmy z myślą o rozwoju placówek oświatowych. Inwestowanie w nowoczesny sprzęt, oprogramowanie czy wyposażenie ma realny wpływ na kształcenie młodych ludzi. W sumie złożono aż 252 wnioski co oznacza, że w szkołach brakuje profesjonalnego sprzętu i nowoczesnych pracowni. Chcemy to zmienić – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył 10 ml zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 116 zostało dofinansowanych. Wsparcie w wysokości ponad 95 tys. zł otrzymał powiat przysuski.

Źródło: mazovia.pl

Komentarze