full screen background image

Zbliżenia – E. Cherezińska – HardaMałgorzata Pawlak, zapraszam na kolejny magazyn literacki Zbliżenia. Dziś Martyna Sobańska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu opowie nam o powieści Elżbiety Cherezińskiej – Harda

Książka została wydana przez wydawnictwo Zysk i Spółka w czerwcu 2016 roku.

 

Z okładki książki Harda

Mężczyzna, którego kocha. Ogień, który rozpala. Królestwa, którymi włada.

Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat, wraz z bratem Bolesławem Chrobrym, uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca, księcia Mieszka. Jej ambicje sięgały znacznie dalej. Chciała zostać królową.

Los okazał się nieprzewidywalny. W drodze na dwór męża spotkała kogoś, kto zawładnął jej sercem. Czy jest w stanie spełnić swe ambicje i kochać? Stawka jest wysoka – przyjaciele zmieniają się we wrogów, miłość w nienawiść. Sakrament w klątwę.

Harda to opowieść o kobiecie niezwykłej, której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii. Namiętności, walka o tron, krwawe bitwy oraz zniewalające historie to królestwo, po którym Elżbieta Cherezińska porusza się z lekkością i drapieżnością sokoła.

źródło opisu: Zysk i S-ka

Komentarze