Pierwsza od lat budowa bloku z mieszkaniami komunalnymi w PionkachW przyszłym roku w Pionkach rozpocznie się budowa bloku z mieszkaniami komunalnymi. Będzie to jedna z największych od lat i zarazem najbardziej priorytetowa inwestycja, wpisana do budżetu miasta i gminy na 2021 rok

Mieszkańcy Pionek czekali na tę inwestycje blisko 30 lat. Chodzi o budowę bloku z mieszkaniami komunalnymi. Projekt budynku ma powstać jeszcze w tym roku. Budowa – zgodnie z zapowiedziami władz – ruszy na wiosnę.

– Najwyższy czas zacząć „ściągać” mieszkańców do Pionek – mówi burmistrz Robert Kowalczyk.

Do końca stycznia zaprojektowany zostanie teren wokół planowanej inwestycji. Budowa bloku komunalnego, który ma powstać przy ulicy Leśnej w Pionkach, zwiększy zasoby mieszkaniowe miasta. Na realizację inwestycji miasto chce pozyskać dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego – zapowiada burmistrz.

Mieszkania, które powstaną w ramach inwestycji, na zasadach wynajmu przeznaczone będą dla mieszkańców Pionek, którzy nie mają zdolności kredytowej oraz przydzielane będą najuboższym osobom. Ogłoszenie przetargu na budowę bloku komunalnego w Pionkach zaplanowano na marzec przyszłego roku. Inwestycja powinna być gotowa na wiosnę 2022 roku.

Komentarze