Zwycięstwo Radomki w Bydgoszczy

W meczu 12. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na wyjeździe 3:1 z Pałacem Bydgoszcz. Dla zespołu trenera Riccardo Marchesiego to ósmy triumf w tym sezonie.

Premierowa odsłona zaczęła się od prowadzenia radomianek 9:6. Gospodynie spotkania grały nerwowo, popełniały błędy w przyjęciu, co uniemożliwiało skuteczną grę na siatce. W połowie partii przyjezdne prowadziły już sześcioma punktami 15:9 i o czas poprosił Piotr Matela. Po powrocie na boisko jego podopieczne zaczęły odrabiać straty i przewaga radomianek zmalała do dwóch oczek 17:15. W kolejnych akcjach sprawy w swoje ręce wzięły przyjezdne i ponownie uzyskały przewagę 22:19. Choć w końcówce bydgoszczanki ponownie zniwelowały straty 22:22, to nie udało im się zmienić wyniku na swoją korzyść. Punktowy atak Janisy Johnson zakończył seta 25:22.

Bydgoszczanki w drugiej partii poprawiły przyjęcie oraz grę na siatce i po wyrównanym początku, uzyskały dwa oczka przewagi 10:8. Bardzo dobrze grała Magdalena Hawryła, punkty zdobywały także Alexandra Dascalu oraz Regiane Bidias i zespół z Bydgoszczy długo prowadził 15:12. Dopiero w połowie partii po nieudanych akcjach stracił przewagę 17:17 i w kolejnych akcjach to radomianki były lepsze o jeden punkt 22:21. Gospodynie pokazały, że potrafią się bić. Dzięki punktowym akcjom Eweliny Żurowskiej doprowadziły do remisu 24:24. Zachowały też więcej zimnej krwi w nerwowej końcówce granej na przewagi i wygrały 30:28.

Kolejna odsłona również w początkowej fazie była wyrównana 7:7, 10:10. Błędy bydgoszczanek sprawiły, że przyjezdne odskoczyły na cztery punkty 14:10. Od tego momentu podopieczne Riccardo Marchesiego kontrolowały sytuację na boisku. Pojedyncze akcje Regiane Bidias oraz Alexandry Dascalu nie pomogły zniwelować strat, kiedy pozostałe zawodniczki bydgoskiej drużyny popełniały błędy w polu zagrywki czy grze na siatce. Radomianki z kolei grały skutecznie w ataku i powiększały przewagę 23:17. Seta zakończyła Justyna Łukasik 25:17.

W czwartej partii radomianki już na początku wypracowały sobie pięciopunktową przewagę 7:2. Dobre przyjęcie umożliwiło Katarzynie Skorupie grę wszystkimi opcjami i przyjezdne utrzymywały przewagę 13:7. Bydgoszczanki z trudem zdobywały punkty, ale udało im odrobić wszystkie straty 15:15, a as serwisowy Eweliny Żurowskiej dał prowadzenie jej zespołowi 16:15. O czas poprosił Riccardo Marchesi. Po powrocie na boisko jego podopieczne walczyły z coraz lepiej grającymi gospodyniami i udało im się zdobyć dwa punkty przewagi nad rywalkami 21:19. W końcówce gra gospodyń posypała się, co skrzętnie wykorzystała ekipa z Radomia 24:20. Ostatni punkt zdobyła Bruna Honorio Marques 25:20.

W następnej kolejce radomianki zagrają u siebie z Chemikiem Police. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (12 grudnia) o godz. 20:30.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (22:25, 30:28, 17:25, 20:25)

Pałac: Dascalu 21, Ziółkowska 8, Hawryła 9, Mazurek 1, Żurowska 14, Bidias 14, Jagła (libero).

Radomka: Honorio 23, Bałucka 8, Picussa 4, Johnson 23, Twardowska 15, Skorupa 1, Witkowska (libero) oraz Łukasik 6, Biała.

MVP: Bruna Honorio (Radomka).