full screen background image

Pierwsze w Radomiu boisko pod balonemMożna na nim grać w zimę w piłkę w komfortowych warunkach. Chodzi o boisko pod balonem. To pierwszy tego typu obiekt sportowy w Radomiu. Uruchomiono go przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 na Ustroniu

To w pierwszy Radomiu orlik pod balonem – przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 na Ustroniu działa tak zwana hala pneumatyczna. To boisko zadaszone specjalnym, dmuchanym namiotem. Służy przede wszystkim do gry w piłkę nożną i uprawiania lekkiej atletyki w okresie jesienno-zimowym – mówi Beata Badeńska, dyrektorka placówki.

Boisko pod balonem jest ogrzewane i większe od standardowego orlika. Hala przystosowana jest też do gier zespołowych. Jak podkreśla szkolny wuefista Paweł Poddębniak – zajęcia sportowe pod balonem są dla uczniów ciekawym urozmaiceniem.

Hala pneumatyczna ma odciążyć salę gimnastyczną w „dziewiątce”. Korzysta z niej ok. 800 uczniów. Dyrektor szkoły Beata Badeńska wierzy, że w nowym obiekcie rozwiną skrzydła dzieci uzdolnione sportowo.

Uczniowie „dziewiątki” cieszą się, że mogą grać w piłkę nożną niezależnie od pogody. Teraz niska temperatura czy deszcz nie stanowią przeszkody do uprawiania sportu.

Z hali pneumatycznej na Ustroniu mogą korzystać uczniowie „dziewiątki’ w godzinach działania szkoły. Planowane są także zajęcia weekendowe.

Boisko pod balonem będzie działać do połowy kwietnia.

Komentarze