full screen background image

Pierwszy etap rozbiórki terminala na lotnisku w RadomiuNa lotnisku w Radomiu trwa rozbiórka terminala. To pierwszy etap prac, który polega na demontażu elementów w środku hali. Prace rozbiórkowe mają zakończyć się na początku czerwca. 

Budowa terminala należy do najważniejszych inwestycji związanych z przebudową radomskiego lotniska. Uroczyste rozpoczęcie jego budowy nastąpiło 7 maja br. W inauguracji uczestniczył m.in. premier RP Mateusz Morawiecki. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Nowy terminal ma zapewnić obsługę 3 milionów pasażerów rocznie oraz umożliwiać wykonywanie 70 operacji dziennie. – Będzie to pierwszy port w Polsce budowany od razu na 3 mln pasażerów i projektowany od początku jako lotnisko o charakterystyce czarterowej. Wizualnie nowy terminal będzie atrakcyjny, ale ważne jest to, co znajdzie się w środku terminala. Dla pasażerów zaczynających wakacje będzie on swoistego rodzaju galerią handlową – mówił podczas inauguracji Mariusz Szpikowski, prezes PPL. Tutaj jest wizualizacja nowego terminala. 

Budowa terminala to inwestycja, od której zależy termin oddania radomskiego lotniska do użytku. Uruchomienie lotniska w Radomiu datuje się na listopad 2020 r.

Nowa pełna nazwa portu lotniczego na Sadkowie to Lotnisko Warszawa-Radom imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

Komentarze