Pieśni rosyjskie i arie włoskiePieśni rosyjskie i arie włoskie w wykonaniu Róży Kajnath (sopran) i Urszuli Bakalarskiej (fortepian) zabrzmią w Łaźni

Radomska Łaźnia zaprasza na koncert – Pieśni rosyjskie i arie włoskie. Premiera online odbędzie się w niedzielę, 25 kwietnia o godz. 16 na profilu facebook i kanale YouTube placówki.

Program koncertu:

Część pierwsza (pieśni rosyjskie)

Piotr Czajkowski – pieśń pt. Ja li v pole da ne trawuszka byla
Piotr Czajkowski – pieśń pt. Otczewo
Siergiej Rachmaninow – pieśń pt. Zdies harasho
Siergiej Rachmaninow – pieśń pt. Ne poj krasawica pri mne

Część druga (arie włoskie)

Vincenzo Bellini – aria Julii, Eccomi in lieta vesta… Oh! quante volte z I aktu opery Capuleti e i Montecchi
Giacomo Puccini – aria Lauretty, O mio babbino caro z I aktu opery Gianni Schicchi
Giacomo Puccini – aria Liu, Signore, ascolta z I aktu opery Turandot
Giacomo Puccini – aria Musetty, Quando me’n vo z III aktu opery La Bohème

O artystkach:

Róża Kajnath – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Stanisława D. Kotlińskiego. Występowała m. in w Operze Bałtyckiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Kaszubskiej, Gdyńskiej Filharmonii, Operze Kameralnej w Warszawie. Zadebiutowała wykonaniem partii Eurydyki w operze Orfeusz i Eurydyka Ch. W. Glücka, w ramach spektakli dyplomowych w AM w Gdańsku. W maju 2013 wystąpiła na deskach Opery Bałtyckiej wcielając się w rolę Zity w operze Gianni Schicchi G. Pucciniego. W listopadzie 2013 w Nadbałtyckim Centrum Kultury zaśpiewała w dwóch pozostałych operach należących do Tryptyku: Il Tabarro jako Frugola oraz La Suora Zelatrice w operze Suor Angelica w spektaklach organizowanych w ramach V Gdańskich Dni Wokalistyki MUSICA VOCALE. W czerwcu 2014 zaśpiewała swój recital dyplomowy jako Dorabella w operze Cosi fan tutte W. A. Mozarta. W listopadzie tego samego roku wzięła udział w operowej produkcji Gianni Schicchi w Warszawskiej Operze Kameralnej, wcielając się w postać Ciesci. W 2016 wykonała partię solową Requiem W. A. Mozarta z towarzyszeniem Capelli Gedanensis oraz Baltic Chamber Choir. W 2017 w Gdańsku w Bazylice Mariackiej wykonała partię solową w Symfonii Dzwony S. Rachmaninowa w towarzystwie orkiestry Collegium Musicum Berlin. W repertuarze posiada wiele różnych dzieł oratoryjno-kantatowych, operowych oraz pieśni. Umiejętności wokalne doskonaliła uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskich. Oprócz wykształcenia wokalnego, posiada zdolności aktorskie szlifowane pod okiem specjalistów, reżyserów i znanych aktorów.

Urszula Bakalarska – ukończyła studia na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem prof. Mai Nosowskiej-Pasławskiej i prof. Jana Kuleszy. Obecnie jest starszym wykładowcą-korepetytorem wokalnym na Wydziale Wokalno-Aktorskim AM w Gdańsku.

Występowała jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą. Akompaniowała wielu młodym wokalistom podczas mistrzowskich kursów wokalnych. Współpracowała z prestiżowymi konkursami wokalnymi w Polsce i na świecie.

Komentarze