PiS: Radom z największą rządową dotacjąTo największe dofinansowanie w Polsce – radomscy działacze Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się do przyznanej Radomiowi dotacji na przebudowę wiaduktu w ciągu ulicy Żeromskiego. Mowa o 30 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

To sukces radomskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości – lokalni politycy związani z PiS-em skomentowali przyznanie naszemu miastu 30 mln zł. Chodzi o dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę wiaduktu łączącego ulicę Żeromskiego z Lubelską. Jak podkreśla poseł Marek Suski – tak wysokiego dofinasowania nie dostała żadna inna gmina w kraju.

Przypomnijmy, przebudowa wiaduktu nad torami na ulicy Lubelskiej związana jest z budową lotniska na Sadkowie i stacji kolejowej Radom Wschodni pod wiaduktem. Ma tu powstać węzeł przesiadkowy. Z peronu pasażerowie będą przesiadali się na wiadukcie w wahadłowe autobusy na lotnisko. Inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku i potrwać dwa lata  – mówi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Ogłoszenie przetargu na przebudowę radomskiego wiaduktu planowane jest na drugi kwartał przyszłego roku.

Komentarze