Podcast: Koncert Noworoczny ZSMW minioną sobotę 25 stycznia 2020 r w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu odbył się Koncert Karnawałowy. Koncert absolutnie niezwykły. Na scenie ponad 70 osobowa orkiestra, ponad 80 osobowy chór, soliści, goście Marcin Wortmann i Alicja Szemplińska, całością dyryguje Przemysław Zych.
Tak, liczby wyżej robią wrażenie, rozmach przedsięwzięcia był olbrzymi. Ale, co tam liczby. Można zaprosić tłum muzyków i zrobić hałas. A tu – jakie wykonanie, to była Muzyka!
Trafiony dobór repertuaru, perfekcjonizm tak przecież młodych muzyków.
Niezwykłe jest to że tuż obok nas powstają takie produkcje. Pełny szacunek do uczniów naszej Szkoły Muzycznej.
Wczoraj w audycji Kolory Jazzu wydarzenie tak oto skomentował obecny na Sali Jarek Zarychta
Wzruszenia nie zabrakło również w kolejnym programie Klasycznym Wieczorze Radia Radom który prowadzi sprawca całego wydarzenia Przemysław Zych.

Gościnnie na koncercie wystąpili: Marcin Wortmann ! Nietuzinkowy artysta, wokalista, aktor który od kilku lat prowadzi młodą zaskakującą damę. Jest nią Alicja Szemplińska. Dziewczyna pokazała się w jednym z tv show i go wygrała i ciekawy jestem czy w naszym kraju znajdzie się kompozytor który udźwignie jej talent.
Udało mi się z nimi porozmawiać bezpośrednio po sobotniej przedkoncertowej próbie.

Przed próbą w Sali Koncertowej ZSM panował duży gwar. Wszystko się zmieniło gdy Przemysław Zych wziął batutę do ręki, zapanowała cisza. Popłynęła muzyka. Na scenie było skupienie i radość z grania.
Żal że tylko 2 koncerty w pełnym składzie, a w sumie 5 występów. Czy to koniec? Oby nie. Mamy w Radomiu ludzi którzy są wstanie zrobić produkcje na światowym poziomie.

Podcast: wypowiedzi Jarka Zarychty, Przemysława Zycha, Alicji Szemplińskiej i Marcina Wortmanna.
Emisja: 28.01.2020. godz.: 11:20.

Foto: Piotr Nowakowski Boobr Media

KomentarzeCLOSE
CLOSE