Podlewski: Będę zabiegał o dotację na remont WolanowskiejTo inwestycje bardzo potrzebne miastu. Będę lobbował za ich dofinansowanie – powiedział w Mocnej Rozmowie Łukasz Podlewski, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu. Chodzi o remont ulicy Wolanowskiej i rozbudowę SOR-u w miejskim szpitalu. To zadania, na które miasto ubiega się o dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Deklaruję pomoc prezydentowi w uzyskaniu dotacji – zapowiedział przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Podlewski. Mowa o dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, o które stara się miasto na remont ulicy Wolanowskiej i rozbudowę SOR-u w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Wnioski opiewają łącznie na 44,5 mln zł  – mówi Podlewski.

Miasto stara się o wsparcie z funduszu na remont Wolanowskiej i rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z trzeciej puli środków. Z poprzedniej otrzymało 30 mln zł na przebudowę wiaduktu łączącego ulicę Żeromskiego i Lubelską. – Mam nadzieję, że kolejne wnioski na dofinansowanie radomskich inwestycji zostaną rozpatrzone pozytywnie – dodaje Podlewski.

Wniosek na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego opiewa na 27,5 mln zł. Na przebudowę ulicy Wolanowskiej miasto stara się o 17 mln zł.

Przypomnijmy, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program dla gmin powiatów i miast na tak zwane inwestycje bliskie ludziom czyli na budowę przedszkoli czy remont dróg. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Komentarze