Podlewski: Prezes MOSiR-u powinien odpowiedzieć za RCSTo już jubileuszowy, dziesiąty aneks – komentuje przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Podlewski. Chodzi o halę widowisko-sportową – jeden z dwóch obiektów wchodzących w skład Radomskiego Centrum Sportu

Prezes MOSiR-u powinien zostać rozliczony ze swoich nieudolnych działań – powiedział w Mocnej Rozmowie Łukasz Podlewski, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. To komentarz do Radomskiego Centrum Sportu – inwestycji zarządzanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który będzie musiał podpisać kolejne aneksy. Jeden z nich dotyczy hali i jej późniejszego oddania do użytku, a drugi stadionu i dodatkowych pieniędzy dla wykonawcy za wzmocnienie trybun.

Radomskie Centrum Sportu powstaje od 2016 roku. Wchodzącą w jego skład hala widowiskowo-sportowa miała zostać oddana do użytku 30 kwietnia, ale tak się nie stanie z powodu opóźnień związanych z podłączeniem obiektu do sieci energii elektrycznej. Stadion natomiast ma być gotowy ostatniego dnia grudnia, ale zdaniem Podlewskiego ten termin jest nierealny. Radny szacuje, że nastąpi to w połowie przyszłego roku.

Koszt budowy Radomskiego Centrum Sportu, wraz z już podpisanymi aneksami to obecnie 215 mln zł.

Komentarze