Podział województwa mazowieckiego pod znakiem zapytaniaCzy dojdzie do podziału województwa mazowieckiego? – prezydent Radomia Radosław Witkowski uważa, że w kontekście rozpadu koalicji rządzącej projekt wydzielenia Warszawy i utworzenia nowego województwa dla ziemi mazowieckiej zostanie odłożony w czasie

„Podziału województwa mazowieckiego na razie nie będzie” – powiedział dziś w „Mocnej Rozmowie” prezydent Radomia. Radosław Witkowski uważa, że w związku z rozpadem koalicji rządzącej w polskim parlamencie sprawa wydzielenia Warszawy i utworzenia nowego województwa dla ziemi mazowieckiej zostanie odłożona w czasie, bo rząd mniejszościowy nie będzie w stanie przegłosować takiej ustawy. Witkowski poddaje też w wątpliwość istnienie samego dokumentu.

Prezydent Radosław Witkowski zadeklarował poparcie dla projektu podziału Mazowsza, bo byłoby to źródło unijnych pieniędzy także dla miasta. Przyznał jednak, że w tej sytuacji – trzeba szukać innych możliwości.

Tymczasem Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości zapewnił Radio Radom, że podział Mazowsza nie spadł z agendy działań PiS. Co prawda rządzący nie zajmą się sprawą we wrześniu, jednak już w październiku kwestia ta ma pojawić się w Sejmie.

Komentarze