Podziemia Kamienicy Deskurów będą poświęcone Wydarzeniom CzerwcowymJeszcze w tym roku Resursa Obywatelska zleci opracowanie scenariusza historycznej wystawy. Ta będzie poświęcona Radomiowi po 45 roku z naciskiem na Wydarzenia Czerwcowe. Ekspozycja zostanie zorganizowana w podziemiach Kamienicy Deskurów

Podziemia Kamienicy Deskurów będą poświęcone Wydarzeniom Czerwcowym. To tam, w wyremontowanym wnętrzu zabytkowego budynku na poziomie minus jeden zostanie zorganizowana ekspozycja ukazująca Radom po 45 roku. Najważniejszym aspektem wystawy będzie radomska akcja protestacyjna w 1976 roku – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Za organizację wystawy będzie odpowiedzialna Resursa Obywatelska prowadząca strefę kultury w Kamienicy Deskurów. Dyrekcja placówki jeszcze w tym roku ma zlecić opracowanie scenariusza ekspozycji – informuje wiceprezydent Mateusz Tyczyński, jednocześnie podkreślając, że nowa wystawa zaimponuje standardem i nowoczesnością.

Pierwsza wystawa, która zostanie zorganizowana w Kamienicy Deskurów będzie poświęcona radomskiemu przemysłowi. Więcej na ten temat znajduje się tutaj.

Komentarze