Pogrom w pierwszym meczu Pilicy

Pilica Białobrzeg rozegrał dziś swój pierwszy mecz kontrolny, a zarazem pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca. Podopieczni trenera Śliwowskiego wysoko przegrali ze wzmocnionymi rezerwami legii, aż 8:1 !

Zawodnicy Pilicy Białobrzegi nie będzie dobrze wspominać wyjazdu do Warszawy, gdzie rozgrywamy był sparing. W tym meczu rezerwy stołecznego klubu wzmocnili: Szumski, Bartczak, Masłowski, Sanogo, Matić oraz Kucharczyk.

Wynik meczu szybko otworzył Turzyniecki, który w 10 minucie meczu pokonał  Sebastiana Przyrowskiego. Chwilę później do wyrównania doprowadził testowany z Orła Wierzbica Hubert Śliwiński. Mimo starań piliczan to gospodarze kreowali grę i już w 30 minucie spotkania prowadzili 3:1, po strzałach Maticia. W końcówce pierwszej połowy Mateusz Jaworski był egzekutorem rzutu karnego, którego niestety nie wykorzystał.

Druga połowa to już absolutna dominacja rezerw stołecznego klubu, który w ciągu ostatnich 10 minut wbił zawodnikom Pilicy, aż trzy bramki. Niestety w tym meczu nie wiele do powiedzenia mieli podopieczni trenera Śliwowskiego. Porażka 1:8 musi bolec, ale pokazuję też, jak daleka droga czeka zawodników Pilicy, aby wskoczyli na właściwe tory.

Należy podkreślić, że rezerwy były bardzo wzmocnione zawodnikami z szerokiej kadry i Ci zawodnicy robili różnicę na boisku. Testowaliśmy w tym meczu kilka wariantów, które jestem pewny, że zaowocują w przyszłości. Mimo wysokiej porażki, do momentu zmian, które dokonałem po przerwie nie byliśmy gorszym zespołem. Nie załamujemy się, tylko bierzemy do ciężkiej pracy – podsumował spotkanie trener Maciej Śliwowski.

W meczu przeciwko rezerwom Legii Warszawa wybiegło sporo zawodników testowanych, wśród których byli: strzelec jedynej bramki dla Pilicy Hubert Śliwiński z Orła Wierzbica, Mastalerz z Kosy Konstancin, Niksiński z Gromu Warszawa, Majdaszewski z Sadownika Błędów, Koreańczyk Eunowo (IV liga angielska) oraz Kamil Matulka z MKS Piaseczno.

Z różnych przyczyn nie obecni na meczu byli: Piotr Skałbania, Marcin Rawski, Filip Kacperkiewicz, Rafał Białecki, Włodzimierz Puton i Mateusz Zawisza.

W przyszłym tygodniu na treningach pojawią się kolejni nowi zawodnicy. Kolejny sparing w przyszłą sobotę, a tym razem rywalem Pilicy będzie III-ligowy Ursus Warszawa.

Legia II Warszawa – Pilica Białobrzegi 8-1 (3-1)
Bramki: Turzyniecki 10, Matić 25, 30, Majewski 55, 78, Bartczak 80, 87, Nishi 84 – Śliwiński 15

Pilica: Przyrowski – Janowski, Bykowski, Jaworski, Masztalerz, Hernik, Majdaszewski, Śliwiński, Paterek, Stanisławski, Eunwo oraz Sapała (bramkarz), Matulka, Grzywacz. Grodecki, Niksiński