Polski Jazz 360° – Jerzy Małek QuintetW ramach projektu Polski Jazz 360° w piątek, 16 listopada, obędzie się koncert Jerzy Małek Quintet. W Kawiarni Artystycznej MOK „Amfiteatr” radomscy melomani będą mieli okazję posłuchać utworów z płyty „Black Sheep”, która już niebawem ukaże się na rynku.

– Tradycyjnie w piątek w naszej Kawiarni Artystycznej wystąpi wybitny polski trębacz, Jerzy Małek wraz ze swoim kwintetem. Koncert będzie drugą odsłoną projektu Polski Jazz 360°. To cykl realizowany w ramach Fundacji Polski Jazz mającej na celu promowanie polskich, utalentowanych, młodych artystów jazzowych. Zespół, który wystąpi w piątek to wybitni muzycy. Artyści zaprezentują swoje utwory z płyty „Black Sheep”, która już wkrótce ukaże się na rynku fonograficznym. To autorski projekt Jerzego Małka, lidera grupy, a kompozycje składające się na ten album są fuzją różnych stylów muzycznych połączonych ze sobą znakomitą improwizacją jazzową – opisywał Jerzy Skwarek,  z-ca dyr. ds. programowych MOK „Amfiteatr”.

Jerzy Małek Quintet

Jerzy Małek – trąbka, Radek Nowicki – saksofon, Grzegorz Ziółek – fortepian, Max Mucha – kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja

Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Przedpremierowy koncert Jerzy Małek Quintet odbędzie się 16 listopada br. o godz. 19:00. Impreza jest biletowana. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na temat koncertu oraz biletów dostępnych na stronie internetowej MOK „Amfiteatr”.

Komentarze