Ponad 450 projektów zgłoszono do Budżetu ObywatelskiegoZakończono zbieranie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Radomia. Radomianie złożyli ponad 450 pomysłów obywatelskich. Na realizację zwycięskich projektów Urząd Miejski przeznaczy ponad 7 mln zł

Ponad 450 wniosków — tyle projektów zgłosili radomianie do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Radomia. Najwięcej, czyli 380 pomysłów, przesłano drogą elektroniczną. Teraz wydziały magistratu i miejskie jednostki będą weryfikować pomysły mieszkańców.

— Na realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego w roku 2022 Urząd Miejski przeznaczy ponad 7 mln zł przypomina wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński. 

W tym roku do Budżetu Obywatelskiego wpłynęło mniej projektów niż w roku ubiegłym. Jak informuje Mateusz Tyczyński, zgłoszone pomysły świadczą o tym, że radomianie wykazują się chęcią zmieniania miasta. 

Ostateczna lista pomysłów, na które radomianie będą mogli oddać swój głos, zostanie opublikowana do 26 maja. Głosowanie odbędzie się w terminie od 1 czerwca do 21 czerwca. Listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca. 

Fot: radom.pl

Komentarze