Marszałek kontroluje SOR na JózefowieSOR na Józefowie pod lupą zarządu Mazowsza. Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu trwa właśnie kontrola doraźna. Potrwa ona do końca marca. Do tego czasu zostanie sprawdzona m.in. dostępność kadry medycznej czy funkcjonowanie szpitalnego monitoringu

Sprawdzają czy SOR działa prawidłowo – w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym trwa właśnie kontrola przeprowadzana na zlecenie zarządu Mazowsza. To w związku z odnotowanymi skargami na lekarzy czy doniesieniami medialnymi dotyczącymi zaniedbań na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym na Józefowie – tłumaczy Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Kontrolę przeprowadza trzech pracowników Urzędu Marszałkowskiego związanych m.in. z ochroną zdrowia. Sprawdzają oni dostępność kadry medycznej na SOR-ze, funkcjonowanie monitoringu szpitalnego oraz analizują zgłoszone skargi.

Kontrola SOR-u w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym potrwa do końca miesiąca. Dotyczy on okresu od 1 marca ubiegłego roku do 17 lutego tego roku.

Komentarze