XVIII Konkurs Piosenki im. Bogusława KlimczukaSzansa dla utalentowanych wokalistów na występ przed szeroką publicznością. Trwają zapisy do XVIII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka

Imprezę organizuje Kozienicki Dom Kultury. By móc przystąpić do konkursu trzeba mieć ukończone 15 lat oraz wysłać do końca marca zgłoszenie za pomocą interaktywnego formularza, który jest dostępny na stronie dkkozienice.pl. – Zapraszamy solistów, duety oraz małe zespoły wokalne – do 6 osób – mówi Elwira Kozłowska, dyrektor placówki.

Urodzony w Kozienicach Bogusław Klimczuk, którego imieniem jest nazwany konkurs oraz festiwal piosenki był kompozytorem, aranżerem i dyrygentem. Skomponował ponad 250 piosenek w tym m.in. „Rudy Rydz”, „Czarny Alibaba” czy „Cóż wiemy o miłości”. Jego autorstwa jest również sygnał festiwalu piosenki w Opolu, który towarzyszy mu od początku istnienia.

 

Na zdobywcę Grand Prix kozienickiego konkursu czeka nagroda finansowa w wysokości 6 tys. zł. Miejsca od pierwszego do trzeciego premiowane są nagrodami w wysokości odpowiednio 3,5, 2,5 oraz 1,5 tys. zł. Wyróżnione osoby otrzymają z kolei 1,2 tys. zł.

Komentarze