Ponad tysiąc paczek trafiło do potrzebujących z Radomia i okolicPonad tysiąc spełnionych marzeń i życzeń – to wynik akcji mikołajkowej zorganizowanej przez wolontariuszy nieformalnej grupy Widzialna Ręka Radom. Obdarowane zostały dzieci, młodzież oraz niepełnosprawni dorośli z Radomia i regionu

Do najbardziej potrzebujących dzieci, młodzieży oraz niepełnosprawnych dorosłych, będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub placówek opiekuńczo-wychowawczych trafiły paczki z prezentami i produktami pierwszej potrzeby, które były odpowiedzią na listy pisane do Świętego Mikołaja. 

To dzięki wolontariuszom nieformalnej grupy Widzialna Ręka Radom oraz dobroczyńcom, którzy pomogli skompletować paczki. Wśród darczyńców byli przedsiębiorcy i mieszkańcy Radomia.

Mówi Agnieszka Burzyńska, współorganizatorka akcji i wolontariuszka Widzialnej Ręki.

W ramach akcji zostało przygotowanych blisko tysiąc paczek – relacjonuje Burzyńska.

Przypomnijmy, grupa Widzialna Ręka Radom funkcjonuje od marca 2020 roku, czyli od początku pandemii COVID-19 w Polsce. Grupę tworzą między innymi radomscy przedsiębiorcy, którzy reagują na apele o pomoc dla mieszkańców Radomia i regionu. W planach Widzialna Ręka Radom ma aktualnie wsparcie dla seniorów i osób bezdomnych.

Komentarze