full screen background image

Poradnia skórna otwarta po remoncieByły odrapane ściany, dziury w podłogach i stary sprzęt. Teraz wszystko lśni nowością, pacjenci i lekarze mogą odbywać wizyty w cywilizowanych warunkach. Tak zmieniła się poradnia skórno-wenerologiczna działająca przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym

Generalny remont gabinetów lekarskich i zabiegowych w poradni skórno-wenerologicznej był prowadzony od października 2017 roku i trwał dwa miesiące.

– Podczas prac remontowych wymieniono wszystkie instalacje: elektryczną i centralnego ogrzewania, okna, drzwi i podłogi oraz został zakupiony nowy sprzęt – mówi Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego

Poradnię wyposażono w nowy sprzęt. Wykonywane są nim przeróżne zabiegi. – Mamy sprzęt do krioterapii, lancetron oraz urządzenia do usuwania kurzajek, brodawek, włókniaków. Będzie również światłolecznictwo  – wylicza Elżbieta Malinowska, pielęgniarka pracująca w poradni skórno-wenerologicznej.

Cały sprzęt jest nowy i jest go więcej niż poprzednio. Nowością w gabinetach zabiegowych są lodówki: jedna z nich na odpady a druga na maści i leki. – Tego nigdy wcześniej u nas nie było – dodaje Elżbieta Malinowska.

Remont poradni skórno-wenerologicznej działającej przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym kosztował 953 tys. zł. Jak zapowiada dyrektor, w najbliższym czasie swoje oblicze zmienią poradnia stomatologiczna i dziecięca oraz rejestracja.

Komentarze