Powiat radomski atrakcyjnym miejscem do życiaPowiat radomski jest jednym z największych na Mazowszu i w Polsce. Wraz ze znajdującym się w jego centrum Radomiu, tworzy liczną aglomerację radomską – specyficzną ponieważ wzajemnie od siebie zależną

Powiat radomski to 13 gmin, dwa duże miasta: Iłża i Pionki, oraz kilkadziesiąt miejscowości. Samorząd Miasta Radomia ma swojego prezydenta, powiat radomski – starostę. Są to dwa różne samorządy, które muszą ze sobą współpracować, stwierdził Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

Ta symbioza jest tutaj potrzebna, wręcz oczekiwana. Rozwój tej aglomeracji zależy od współpracy władzy Radomia jak i powiatu radomskiego, czym możemy się pochwalić. Na stałe realizujemy już projekty, które są w interesie mieszkańców zarówno miasta jak i powiatu.

Z roku na rok liczba mieszkańców powiatu radomskiego wrasta. Radomianie chętnie osiedlają się w miejscowościach ościennych, tam również coraz częściej znajdują stałe zatrudnienie. To dowód na to, że powiat się rozwija stając się terenem, w który warto inwestować.

Dbamy o atrakcje turystyczne, krajoznawcze. Możemy się pochwalić wieloma imprezami kulturalnymi. Myślę, że powiat radomski jest naprawdę dobrym miejscem do życia.

Z krajoznawczego punktu widzenia powiat radomski jest miejscem o wyjątkowych walorach turystycznych, opisywał Mirosław Ślifirczyk. Do najatrakcyjniejszych miejsc należy Iłża – stolica kulturalna powiatu szczycąca się wieloma zabytkami. Pionki z Puszczą Kozienicką zachwycają pod względem przyrodniczym. Natomiast Zalew Domaniowski, drugi co do wielkości w Polsce sztuczny zbiornik wodny, to jedna z wielu „perełek” powiatu.

Powiat radomski słynie również z rolnictwa oraz bardzo dobrej infrastruktury, przekonywał Mirosław Ślifirczyk. Dzięki temu gminy skupione wokół Radomia rozwijają się pod względem gospodarczym. Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorców zakłada firmy na tych terenach, wybierając ościenne miejscowości również z przyczyn ekonomicznych.

KomentarzeCLOSE
CLOSE