Poranki muzyczne w Elektrowni



Jak wyglądają instrumenty smyczkowe czy dęte. Jak brzmią? Tego będą się mogły dowiedzieć dzieci, które przyjdą na Poranki muzyczne w Elektrowni. Poranki poprowadzi Włodzimierz Izban, autor książki „Co tak pięknie gra”

Pierwsze spotkanie w ramach Poranków odbędzie się w niedzielę, 11 lutego. Mogą wziąć w nim udział dzieci w wieku 10-15 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 505 38 28 24.

Cena biletu wstępu – 5 zł od osoby.

– Celem tych spotkań jest przybliżenie młodemu słuchaczowi brzmienia, budowy i sposobu gry na instrumentach muzycznych, opisanych w mojej książce „Co tak pięknie gra” – tłumaczy Włodzimierz Izban.

To pierwsza tego typu książka w Polsce. –Oprócz opisów każdego instrumentu i kolorowych ilustracji, zawiera QR kody, które należy sczytać telefonem komórkowym i wtedy można odsłuchać jak grają poszczególne instrumenty – dodaje Włodzimierz Izban.

Spotkania z muzyką zawartą w książce podzielone będą na sześć audycji. W pierwszej dzieci zapoznają się z instrumentami smyczkowymi: skrzypcami, altówką, wiolonczelą i kontrabasem. W drugiej (25 lutego) z instrumentami dętymi drewnianymi: klarnetem, obojem, fagotem i saksofonem. W kolejnych będą:

– instrumenty dęte blaszane: trąbka, puzon, tuba, waltornia

– instrumenty perkusyjne: wibrafon, werbel, trójkąt, talerze, zestaw perkusyjny

– instrumenty strunowe: mandolina, gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna

– instrumenty klawiszowe: fortepian, akordeon.

Po poznaniu instrumentów dzieci będą uczestniczyć w konkursach na ich temat. Nagrodami dla zwycięzców będą książki „Co tak pięknie gra”. Będą miały również  możliwość (pod okiem muzyka) spróbować wydobyć dźwięk na prezentowanych instrumentach.

Podczas pierwszego spotkania zagrają dzieci z radomskiej szkoły muzycznej.

Następne spotkania odbędą się w marcu. Informacja o nich pojawi się na stronie: www.elektrownia.art.pl

Komentarze



CLOSE
CLOSE