Porażka Czarnych w Bełchatowie

W meczu 28. kolejki PlusLigi siatkarze Enea Czarnych Radom przegrali na wyjeździe 1:3 z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Sytuacja naszego zespołu w tabeli jest fatalna – „Wojskowi” na dwa spotkania przed zakończeniem sezonu, tracą pięć oczek do „bezpiecznej pozycji”.

Podopieczni trenera Waldo Kantora w pierwszym secie prowadzili 12:8 czy 17:15, a w drugiej partii 23:22. Niestety, na własne życzenie nie wygrywali tych setów. Dopiero w kolejnej partii udało się zwyciężyć, ale w czwartym secie dominacja gospodarzy była już znacząca…

Czarni, aby się utrzymać, muszą wygrać na wyjeździe z Barkomem i u siebie z Cuprum. Niestety, „Wojskowi” muszą także spoglądać na wyniki rywali, więc… sytuacja wydaje się fatalna, jednak dopóki piłka w grze…

PGE GiEK Skra Bełchatów – Enea Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:23, 22:25, 25:16)

Skra: Łomacz, Konarski 21, Aciobanitei 18, Lipiński 18, Lemański 6, Poręba 8, Diez (libero) oraz Kupka, Nowak, Petkov 4.

Czarni: Todorović 2, Meljanac 7, Buszek 1, Formela 12, Ostrowski 6, Rajsner 7, Nowowsiak (libero) oraz Gomułka 17, Hofer 14, Gniecki, Smoliński, Teklak (libero), Kufka.

MVP: Adrian Aciobanitei (Skra).