Porażka z Mistrzem Polski

LUKS Sportowa Czwórka Radom przegra wysoko z Mistrzem Polski, Medykiem Konin 0:5. Hat – tricka z rzutów karnych ustrzeliła, Patrycja Balcerzak. Była to siódma porażka w sezonie podopiecznych Wojciecha Pawłowskiego.

Po ubiegłotygodniowej porażce z wicemistrzem kraju, Górnikiem Łęczna 0:8, przyszedł czas na pojedynek z mistrzem Polski, Medykiem Konin. Ta konfrontacja również zakończyła się przegraną radomianek, tym razem 0:5.

Początek meczu mógł ułożyć się na korzyść temu z Radomia, jednak swojej sytuacji nie wykorzystała Weronika Szuba. Co nie udało się radomiankom, wypaliło koniniankom, które po stałym fragmencie gry otworzyły worek z bramkami, za sprawą Pauliny Dudek.

W tym spotkaniu sporo bramek padło z rzutów karnych. Jak twierdzą gospodarze – decyzje były dość kontrowersyjne i ciężko się z nimi pogodzić. Pierwszy rzut karny mieliśmy w 32. minucie. Bezbłędnie egzekwowała go Patrycja Balcerzak, która w ten sam sposób zdobyła jeszcze dwie bramki, zdobywając hat – tricka. W 37 minucie piłka po rozegraniu rzutu rożnego odbiła się od słupka i zawodniczki z Konina w ostatniej chwili wybiły futbolówkę.

Na drugą połowę „Luksiary” wychodziły jeszcze bardziej zmotywowane i gotowe do działania. W 47. minucie świetną okazję miała Monika Płóciennik. W sytuacji sam na sam,bramkarka z Konina obroniła strzał nogami. Chwilę później wynik meczu na 0:3 podwyższyła Anastacia Harlanava, która wykorzystała błąd naszej obrony. W 54. minucie na 0:4 z karnego podwyższyła wspomniana wcześniej, Balcerzak, która 10 minut później również z karnego ustaliła wynik spotkania.

LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom – Medyk Konin 0:5 (0:2)

Bramki: Balcerzak 32, 54, 64 z karnych, Dudek 8, Anastacia Harlanava 50.

Czwórka: Snopczyńska – Zielińska (70 Szymczyk), Stasikowska, Szuba (60 Smagur), Płóciennik (77 Sobczak), Mućka, Stefańska, Tracz (75 Dobrowolska), Kołek, Rosińska, Iwaniszyn.