Rosa uciszona w hali Mistrzów

Rosa Radom została uciszona w hali Mistrzów. W pierwszym wyjazdowym meczu Polskiej Ligi Koszykówki radomianie ulegli Anwilowi Włocławek 86:65.

Po wysokim zwycięstwie nad beniaminkiem Polskiej Ligi Koszykówki, GTK Gliwice (86:64), Rosa Radom w kolejnym meczu ligowym podejmowała 11 – krotnego medalistę Mistrzostw Polski, Anwil Włocławek. Mistrzowie Polski z 2003 roku dość wyraźnie pokazują, że w tym roku, po 14 latach przerwy będą próbowali odzyskać mistrzowski tytuł.  Na razie wychodzi im to bardzo dobrze. Mecz z Rosą był ich trzecim, w którym po raz trzeci byli lepsi od rywala.

Początek meczu w wykonaniu Rosy był dobry. Po dwóch „trójkach” Kevina Puntera i indywidualnej akcji Michała Sokołowskiego, Rosa prowadziła już 8:4. To co dobre szybko się kończy i tak było w tym przypadku. Rosa „siadła”, a Anwil zabrał się za zdobywanie punktów. Po pierwszej kwarcie Kujawianie prowadzili (20:14). Druga odsłona nie przyniosła poprawy w grze podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. Słaba gra w defensywie i nieskuteczność w ofensywie przyniosła do przerwy 13 punktową stratę (27:40).

Trzecia kwarta i Rosa na dzień dobry dostaje serię 9 punktów od rywala. Starta 22 „oczek’ nie stawała się łatwa do odrobienia, zważywszy na fakt z jakim przeciwnikiem miała do czynienia Rosa. Tę partię „Smoki” wygrały (19:21) i strata 11 punktów była możliwa do odrobienia. Czwarta kwarta i Rosa nadal pozostaje w gazie, tracąc już tylko 6 punktów! (53:59). Niestety wtedy Anwil skutecznie odciął dopływ paliwa radomianom i wygrał tę odsłonę (27:17) i w całym meczu 86:65.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Rosy został nie kto inny jak, Kevin Punter, który w tym spotkaniu zdobył 23 punkty. Pozostali grace oprócz Patrica Audy (18 punktów), byli cieniem dla samych siebie. Wśród gospodarzy najskuteczniejszy okazał się reprezentant Republiki Zielonego Przylądka, Ivan Almeida, zdobywa 18 punktów.

Kolejny mecz ligowy Rosa rozegra 22 października w Radomiu, gdzie podejmie aktualnego wicemistrza Polski, Polski Cukier Toruń. Przed meczem z Polskim Cukrem, Rosa wyjedzie na mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie 18 października zmierzy się z Estudiantes Madryt.

ANWIL WŁOCŁAWEK – ROSA RADOM 86:65 (20:14, 20:13, 19:21, 27:17)