Porażka Radomiaka z rezerwami mistrzów Polski

W meczu kontrolnym rozegranym na sztucznym boisku w Legia Training Center piłkarze Radomiaka Radom przegrali 3:5 z Legią II Warszawa. Sparing odbył się pod tzw. balonem, a w drużynie gospodarzy wystąpili również zawodnicy z szerokiej kadry pierwszego zespołu.

W 21. minucie Zieloni objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Karol Podliński. W 30. minucie gospodarze wyrównali. Indywidualną akcję przeprowadził Kacper Skibicki i pokonał Jana Szpaderskiego. Następnie na listę strzelców wpisał się Szymon Włodarczyk, po zamieszaniu pakując futbolówkę do bramki radomian.

W 54. minucie znów mieliśmy remis, a gola po akcji lewą stroną strzelił Dominik Sokół. Od 63. do 77. minuty na listę strzelców trzykrotnie wpisywali się legioniści. Kolejno Filipa Majchrowicza pokonywali Kostorz, Cielęmecki oraz Waniek. Radomiak zmniejszył straty na dwie minuty przed zakończeniem spotkania, gdy Marcel Szymański sprytnym strzałem wpakował piłkę do bramki Tobiasza, ustalając wynik meczu.

W sobotę nasz zespół, w ostatnim sparingu tej zimy, zagra z KKS Kalisz.

Legia II Warszawa – Radomiak Radom 5:3 (2:1)
Kacper Skibicki 30, Szymon Włodarczyk 36, Kacper Kostorz 63, Radosław Cielemęcki 66, Aleksander Waniek 77 – Karol Podliński 21, Dominik Sokół 54, Marcel Szymański 88

Legia II: (I połowa) 59. Kacper Tobiasz – 7. Oskar Wojtysiak, 5. Radosław Pruchnik, 4. Mateusz Hołownia, 16. Patryk Konik – 19. Kacper Skibicki, 6. Jakub Kisiel, 23. Patryk Pierzak, 25. Damian Warchoł, 22. Dawid Barnowski – 9. Szymon Włodarczyk. (II połowa) 59. Kacper Tobiasz – 18. Piotr Cichocki, 5. Radosław Pruchnik, 3. I?aki Astiz, 21. Luís Rocha – 20. Lionnel Negou, 6. Jakub Kisiel (62, 24. Aleksander Waniek), 14. Kacper Gościniarek, 8. Bartłomiej Ciepiela, 19. Kacper Skibicki (62, 17. Radosław Cielemęcki) – 11. Kacper Kostorz.

Radomiak: Jan Szpaderski (46. Filip Majchrowicz) – Damian Jakubik, Łukasz Wiech, Maciej Świdzikowski, zawodnik testowany – Miłosz Kozak (62. Patryk Mikita), Athanasios Scheidt, Adam Banasiak, zawodnik testowany (46. Dominik Sokół), zawodnik testowany (62. Morimakan Diané) – Karol Podliński (76. Marcel Szymański).

W 32. minucie Szymon Włodarczyk (Legia II) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).