Zbliżenia – To tylko przyjaciel



„To tylko przyjaciel”, nowości wydawnicze, przypomnienie o konkursie w bibliotece – o tym dziś usłyszycie w magazynie literackim Zbliżenia

Powieść Abby Jimenez „To tylko przyjaciel” została wydana w lipcu 2020 roku przez wydawnictwo Muza.

O książce mówi Anna Pruska, kierownik filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Z okładki:

Ta powieść stanie się hitem nadchodzącego lata! Podnosi na duchu, chwyta za serce i wzrusza do łez. A przy tym pozostaje w pamięci jeszcze długo po lekturze! „To tylko przyjaciel” to świetnie napisana, subtelna i zabawna komedia romantyczna w stylu kultowych filmowych historii. Abby Jimenez przekonuje w niej, że marzenia się spełniają, a prawdziwa miłość może pokonać wszelkie przeszkody.

Kristen Peterson ceni w życiu niezależność i przyjaźń. Nie ma czasu dla facetów, którzy nie rozumieją jej poczucia humoru, ma go za to zawsze dla przyjaciół, ukochanego psa i własnej firmy, którą prężnie rozwija. Chciałaby mieć czas także dla swojego chłopaka Tylera, niestety on wiecznie nieobecny robi karierę w armii na zagranicznych kontraktach. Czas na macierzyństwo nigdy dla Kristen nie nadejdzie, niedługo przejdzie operacje, po której nie będzie mogła mieć dzieci. Wcześniej jednak odbędzie się ślub jej najlepszej przyjaciółki, Sloan. Kristen pomaga w przygotowaniach do wesela. Kiedy poznaje drużbę pana młodego, czuje że pojawia się między nimi niewytłumaczalnie silna chemia. Josh Copeland jest zabawny, seksowny, świetnie reaguje na jej sarkastyczne komentarze i wie, że kiedy Kristen robi się zła, trzeba po prostu dać jej dobrze zjeść. Jest jednak coś, co sprawia, że Josh może być dla Kristen jedynie przyjacielem, nigdy kimś więcej. Josh marzy o dużej rodzinie, a Kristen przecież nie mogłaby mu jej dać. Decyduje się więc na ryzykowny status relacji: friends with benefits. Choć taki układ teoretycznie wydaje się prosty, w praktyce jednak będzie bardzo skomplikowany…

Zapowiedzi, nowości wydawnicze

Wydawnictwo Czarna Owca – „Nabór” Vincenta V. Severskiego

Premiera już 24 marca 2021.

Bohaterowie serii „Nielegalni” oraz „Zamętu” i „Odwetu” łączą siły.
W tle groźba wojny z Iranem i zamachów bombowych oraz wielki powrót jednego z ulubionych bohaterów obu serii – Jagana.

Rośnie napięcie między Iranem i USA, świat stoi na progu wielkiej wojny. W Polsce do władzy wrócił autorytarny premier Bolecki, Sekcja została rozwiązana, a prokuratura szuka haków na Romana Leskiego.

Tymczasem Dima uzyskuje z Rosji informację, która elektryzuje Konrada Wolskiego i Sarę Korską. Dawny Wydział Q i rozwiązana Sekcja łączą siły, by rozwiązać ten problem. Wraca Jagan i Misza Popowski.

Książka ukaże się także w formie audiobooka w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

 

Vincent V. Severski

Polski pisarz, były oficer wywiadu. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie poznał między innymi Lecha Falandysza, Janusza Kochanowskiego i Ryszarda Kalisza. W 1982 roku ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych jako jeden z prymusów. Był oficerem wywiadu PRL i RP. W polskim wywiadzie przepracował 26 lat, z czego 13 lat spędził za granicą. Realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Ze służby odszedł na własną prośbę w 2007 roku, będąc w stopniu pułkownika.
Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.
Jest autorem dwóch serii szpiegowskich. Po tym, gdy pierwsza z nich – tetralogia Nielegalni – stała się bestsellerem, CANAL+ wyprodukował serial na podstawie pierwszej i drugiej części. W 2019 roku ukazała się biografia polskiej agentki brytyjskiej tajnej służby – Christine. Powieść o Krystynie Skarbek.

 

Wydawnictwo Albatros – Rozgrywka – Allie Reynolds

Premiera – 24 lutego

Wydanie wyróżnia twarda oprawa i wyklejka z alpejskim motywem, a krawędzie stron barwione są na soczyście czerwony kolor. Już miałam tę książkę w rękach – robi wrażenie.

Gdy grupa przyjaciół spotyka się w opuszczonym schronisku wśród górskich szczytów, rozpoczyna się mordercza gra.

Mrożący krew w żyłach thriller, w którym ośrodek w Alpach staje się prawdziwym escape roomem.

Nikt się stąd nie wydostanie, dopóki nie rozwiąże zagadki. A nawet jeśli mu się uda, nie wiadomo, czy przeżyje.

Gdy Milla otrzymuje zaproszenie na spotkanie grupy dawnych przyjaciół w ośrodku narciarskim, który był świadkiem szczytu jej kariery, nie może sobie odmówić wyjazdu. Zwłaszcza że zaproszenie wysłał ktoś szczególnie dla niej ważny.

Curtis, Dale, Heather, Brent – minęła dekada, odkąd Milla ich widziała. I tyle samo czasu, od kiedy podczas elitarnych zawodów snowboardowych Saskia, jedna z nich, zniknęła bez śladu.

Cała piątka spodziewa się kameralnego weekendu wysoko w górach, ale kiedy tylko przekraczają próg schroniska, znikają ich telefony, a kolejka górska przestaje działać. Zamiast ognia w kominku czeka na nich instrukcja gry, która spowoduje, że odkryją swoje sekrety. I tajemnicę tego, co naprawdę wydarzyło się w dniu zawodów…

Nie wiadomo, kto zorganizował to spotkanie, ale odnalezienie tej osoby staje się kwestią życia i śmierci. Tym bardziej, że zbliża się zamieć, która wkrótce odetnie im drogę ucieczki.

W opuszczonym schronisku pod alpejskim lodowcem sekrety z przeszłości wyjdą wreszcie na jaw…

 

Wydawnictwo Prószyński i spółka

Niksen. Holenderska sztuka nierobienia niczego – Olga Mecking

Niksen niczego od ciebie nie chce i nic nie wymaga. Niczego nie potrzebujesz i dosłownie możesz nic nie robić. Nie musisz nic kupować, wprowadzać żadnej diety, ustalać planu ćwiczeń.
Po prostu zwolnij. Usiądź. Daj sobie prawo do niedziałania – przez jakiś czas.
Jesteśmy ciągle zajęci, zabiegani, nie mamy czasu. Nie dajemy sobie prawa do odpoczynku, do wytchnienia. Dokładamy sobie obowiązków, pracy, rozrywek, chcemy coraz więcej, żyjemy coraz szybciej, męczymy się coraz bardziej. Jesteśmy wciąż online, nie umiemy się oderwać i wyciszyć. Czujemy się wypaleni, wyczerpani i zniechęceni.
„Niksen, holenderska sztuka nicnierobienia”, ma na to radę. Oto prosty przewodnik, jak kilka razy dziennie nic nie robić – i czuć się z tym wyśmienicie. Nie tylko możemy, ale wręcz powinniśmy pozwolić sobie na niksen.
Zacznij niksenować już dziś! Zobaczysz, jak wiele zyskasz!

Hygge to wrażenie przytulności, kiedy siedzisz przy kominku. Lagom to szczęście środka, równowaga pomiędzy odpoczynkiem i zaangażowaniem, gdy robisz nie za dużo i nie za mało.
Niksen pomoże ci zwolnić i nie robić nic (poza nicnierobieniem).
Ta książka nauczy cię, jak nic nie robić i czuć się z tym dobrze. Usiądź wygodnie, wycisz się i dowiedz, jak robić nic – trzymasz w ręku przewodnik po niksen! Odpręż się i skorzystaj z doświadczeń Holendrów, jednego z najszczęśliwszych narodów na świecie.

Olga Mecking jest pisarką, dziennikarką i tłumaczką. Urodzona w Polsce, mieszka obecnie w Holandii. Pisze m.in. do „Guardiana”, „New York Magazine”, „The Washington Post”. Jest gorącą propagatorką holenderskiej sztuki nierobienia absolutnie niczego.

Lerni i Kursy123 w bibliotece

Po raz piąty Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu podpisała umowę z firmą, która umożliwia czytelnikom dostęp do bezpłatnych kursów online. Pakiet szkoleń internetowych dostępny jest na platformach multimediów edukacyjnych: LERNI oraz Kursy123.

Platforma „LERNI” umożliwia naukę pięciu języków obcych (angielskiego, angielskiego biznesowego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego) na poziomach znajomości A1-B2. Atrakcyjna, nieskomplikowana formuła kursów zapewnia:

-1000 lekcji multimedialnych z wieloma modułami: gramatyka, ćwiczenia, fiszki,

-foto-lekcje, słowniki, video, nagrania audio, dyktanda, gry edukacyjne,
-panel nauczycielski do tworzenia grup, zarządzania ich pracą oraz analizy wyników,
-moduł tworzenia własnych list słówek,
-dostęp do platformy na wszystkich urządzeniach: komputer, smartfon, tablet, tablica interaktywna.

Platforma „Kursy123” oferuje specjalistyczne szkolenia:

PISZ123 kurs rozwijający umiejętność szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze metodą dziesięciopalcową,
PHOTOSHOP123 kurs obsługi najpopularniejszego programu graficznego.

 

Aby skorzystać z oferty szkoleń internetowych należy odebrać w jednej z czterech filii MBP: Filii nr 1, Filii nr 2, Filii nr 6 i Filii nr 16 MBP w Radomiu lub Czytelni Ogólnej Biblioteki Głównej bezpłatny kod aktywacyjny. Liczba dostępów ograniczona!

Więcej na ten temat znajdziecie na stronie radomskiej biblioteki.

Konkurs w bibliotece

„Czy znasz życie i mowę swych przodków – zapytaj babcię, zapytaj dziadka!” to konkurs, do udziału w któryma zaprasza dzieci i dorosłych Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni-Letnisko. Celem tego konkursu jest przywołanie wspomnień dla mieszkańców starszego pokolenia wywodzących się ze wsi, a dla pokolenia młodszego – możliwość poznania przeszłości swoich przodków. Konkurs skierowany jest do mieszkańców z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko. Uczestnicy konkursu muszą odpowiedzieć na pytania zamieszczone na stronie internetowej Biblioteki.

Wypełnione Karty Odpowiedzi należy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlni-Letnisko do 30 kwietnia.

Komentarze